Spacer familijny “Strachy na Lachy – nyskie legendy”

Spacer familijny “Strachy na Lachy – nyskie legendy”

Kategoria: Rozrywka
Opublikowano: 7 czerwca 2024
DRUKUJ

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowy spacer familijny po malowniczej Nysie, podczas którego przeniesiemy się w świat legend i opowieści związanych z naszym pięknym miastem.

Podczas spaceru nasz doświadczony przewodnik odkryje przed Państwem tajemnice, jakie skrywa Nysa. Usłyszycie fascynujące historie o duchach zamieszkujących w zabytkach, legendy o ukrytych skarbach i opowieści o niezwykłych postaciach, które na przestrzeni wieków wpłynęły na kształt naszego miasta.

„Lachy” to dawne określenie Polaków, używane przez wschodnich sąsiadów Polski. Lachowie słynęli ze swojej waleczności na polu bitwy. Historyczne kroniki opisują ich jako dzielnych wojowników, którzy bronili swojej ziemi przed najazdami sąsiadów, takimi jak Tatarzy, Krzyżacy czy później Szwedzi. Zwrot „Strachy na Lachy” określa, że coś, co wydaje się przerażające, w rzeczywistości nie jest takie groźne i dzielnie wysłuchamy opowieści z dreszczykiem 🙂

Spacer jest doskonałą okazją do spędzenia czasu z rodziną na świeżym powietrzu, a także do lepszego poznania historii Nysy w przystępny i interesujący sposób.

Prosimy o zabranie wygodnego obuwia oraz ubrania dostosowanego do pogody.

Termin: 28 czerwca godz. 17:00-18:30

Zapisy: 77 433 49 71

Zbiórka: Punkt Informacji Turystycznej w Nysie, ul. Piastowska 19, 48-300 Nysa

Redaktor: Natalia Wiśniewska

Polecane aktualności:

Nyska Kronika Filmowa – odc. 449

Nyska Kronika Filmowa – odc. 449

19 lipca 2024  
Aktualności

Dziś w wakacyjnej kronice powiemy o inwestycjach drogowych w gminie. Będzie również o Dniach Twierdzy Nysa, Festiwalu Pierogów nad Jeziorem Nyskim i przygotowaniach Stali Nysa do nadchodzącego sezonu PlusLigi.

Zapraszamy na spektakl ,,Romeo i Julia’’

Zapraszamy na spektakl ,,Romeo i Julia’’

18 lipca 2024  
Aktualności

Ze względu na ogromne zainteresowanie spektaklem ,,Romeo i Julia’’ Williama Szekspira, Teatr Miejski w Nysie ogłasza dodatkowe terminy!

Można kupować bilety na Festiwal Ognia i Wody!

Można kupować bilety na Festiwal Ognia i Wody!

18 lipca 2024  
Aktualności

Impreza odbędzie się 24 sierpnia.

Dyżur specjalistów w ŚDS

Dyżur specjalistów w ŚDS

17 lipca 2024  
Aktualności

Środowiskowy Dom Samopomocy Caritas Diecezji Opolskiej w Nysie informuję, że w poniedziałek 19 sierpnia 2024 r., w godzinach od 15:00 do 17:00, odbędzie się kolejny comiesięczny popołudniowy dyżur specjalistów – pracowników ŚDS.

EFS Opolskie