Wystawa prac uczniów Liceum Sztuk Plastycznych w Nysie

Kategoria: Rozrywka Wystwa
Opublikowano: 18 lutego 2022
DRUKUJ

Od 18 lutego 2022 zapraszamy do zwiedzania nowej wystawy czasowej zatytułowanej:

Wystawa prac uczniów Liceum Sztuk Plastycznych w Nysie

 

5 marca , godz. 12.30 – odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy z udziałem dyrekcji, nauczycieli i uczniów w ramach „Dni Otwartych” szkoły.

 

„Niezwykłość wystawy prac uczniów Liceum Sztuk Plastycznych w Nysie jest określona przez wgląd, jaki daje ona w różnorodność zadań podejmowanych przez młodzież w trakcie nauki w tej wyjątkowej Szkole.

A Szkoła jest wyjątkowa, ponieważ kształtuje młodych, utalentowanych plastycznie ludzi, otwartych na poznawanie nowych dla siebie technik. Pomaga w podejmowaniu trudu nabywania umiejętności używania środków plastycznych potrzebnych do świadomej, twórczej ekspresji artystycznej. Uczniowie zapoznają się z różnymi dziedzinami sztuki na zajęciach z rysunku i malarstwa, rzeźby, projektowania graficznego, fotografii i tradycyjnych technik malarskich i pozłotniczych. Dzięki temu szerokiemu poznaniu są przygotowani do indywidualnego wyboru głębszych zainteresowań, łączenia doświadczeń i wiedzy.

Wystawa jest niezwykle interesująca, ponieważ prezentuje wyniki pracy nad doskonaleniem warsztatu artystycznego uczniów naszej Szkoły. Zmagania twórcze są dla nich autentyczną przygodą, poznawaniem własnych talentów i ograniczeń, które trzeba pokonać. Jako odbiorcy z łatwością odkryjemy szczerą wrażliwość w spostrzeganiu i wyrażaniu prawdy o rzeczywistości, w opowiedzeniu w plastyczny sposób tego co nas otacza.

Zebrane prace to studyjne rysunki martwych natur i postaci rysowanych z modela, malowane w plenerze obrazy i malarskie interpretacje martwych natur, grafiki, rzeźby i projekty graficzne, a także kopie rysunków i obrazów dawnych mistrzów, prace z elementami złocenia – wynik poznanych przez uczniów technik malarskich i pozłotniczych.

Wysoki poziom wystawianych prac wynika z autentycznego, a nie spekulatywnego, zaangażowania młodych twórców w doskonalenie talentów i spontanicznej, ekspozycji wrażliwości plastyczniej.”

Redaktor: Natalia Wiśniewska

Polecane aktualności:

Nyska Kronika Filmowa – odc. 441

Nyska Kronika Filmowa – odc. 441

24 maja 2024  
Aktualności

Ruszyły Dni Nysy! Zapraszamy do świętowania. W kronice powiemy też o akcji służb nad rzeką, pikniku z mundurówką i akademii piłkarskiej dla dzieci.

Porządek obrad II Sesji Rady Miejskiej w Nysie

Porządek obrad II Sesji Rady Miejskiej w Nysie

21 maja 2024  
Aktualności

Porządek II
Sesji Rady Miejskiej w Nysie
w dniu 28 maja 2024 roku, godz. 8.30

Nysanie ze złotym medalem!

Nysanie ze złotym medalem!

21 maja 2024  
Aktualności

Znakomity występ Nyskiej Formacji Obronno Taktycznej w Otwartych Mistrzostwa Opolszczyzny w Karate WKF. Zawody odbyły się 18.05.2024 w Prudniku.

Spotkania informacyjne „Fundusze Europejskie na rozpoczęcie działalności gospodarczej”

Spotkania informacyjne „Fundusze Europejskie na rozpoczęcie działalności gospodarczej”

21 maja 2024  
Aktualności

Sieć Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich w województwie opolskim serdecznie zaprasza na spotkania informacyjne pn. Fundusze Europejskie na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

EFS Opolskie