Umowa na wykonanie inwestycji mieszkaniowej na Kramarskiej została już podpisana. Wykonawcą będzie firma MTM Budownictwo, która obecnie buduje osiedle przy Franciszkańskiej. Inwestycja zostanie zrealizowana w formule zaprojektuj i wybuduj.
Po stworzeniu projektu i uzyskaniu pozwolenia na budowę, cała inwestycja powinna potrwać ok. 1,5 roku. Sama koncepcja budowy ma być gotowa pod koniec stycznia lub na początku lutego.
– Po jej stworzeniu zaczniemy akcję promocyjną, by zachęcić ludzi do kupowania mieszkań w tym miejscu – mówi Bogdan Wyczałkowski, Prezes Agencji Rozwoju Nysy. – To będą mieszkania na sprzedaż, na wolnym rynku. Każdy zainteresowany będzie mógł je kupić, nie ma wymogu, aby być mieszkańcem Nysy. – dodaje Wyczałkowski.
Na ul. Kramarskiej powstanie budynek wielorodzinny w którym znajdzie się 60 mieszkań o powierzchni ok. 50 m.kw. Będą tam także lokale usługowe. Inwestycję poprowadzi spółka TBS, która została powołana właśnie w celu realizacji inwestycji mieszkaniowych.
– Powstanie nowoczesny budynek. Części wspólne będą ogrzewane i oświetlane dzięki instalacjom fotowoltaicznym. Będzie również garaż podziemny. Niezwykle atrakcyjna jest także lokalizacja nowych mieszkań, praktycznie w sercu miasta – wylicza Wyczałkowski.
Urząd Miejski w Nysie oraz AKWA Sp.z.o.o informują, że w dniu 28.03.2023r. w godz. 8:00 – 11:00 zostanie przeprowadzona kontrola szczelności kanalizacji sanitarnej oraz kanalizacji deszczowej poprzez zadymianie sieci przy użyciu pary wodnej.
28 marca br. o godz. 13:00 w Urzędzie Miejskim w Nysie w Sali 100-lecia Niepodległości Polski – II piętro, odbędzie się konferencja Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców Adama Abramowicza na temat projektu ustawy – Dobrowolny ZUS dla Przedsiębiorców w Polsce.
Komunikacja werbalna, czyli słowna, stanowi dla człowieka najbardziej naturalny sposób komunikacji, a rozmowa jest nieodłączną częścią ludzkich kontaktów. Dla osób z zaburzeniami słuchu rozmowa za pomocą słów jest jednak utrudniona, a często wręcz niemożliwa. W takich przypadkach z pomocą przychodzi język migowy. Komunikacja za pomocą gestów wspartych mimiką pozwala skutecznie zastąpić dźwięki mowy. Nauka języka migowego zwiększa możliwości uczestnictwa osób niesłyszących z w życiu społecznym i zawodowym oraz poprawia komfort codziennego życia, w tym funkcjonowanie w otoczeniu domowym.