Wysoka frekwencja Jarmarku i Biegu Mikołajkowego

Wysoka frekwencja Jarmarku i Biegu Mikołajkowego

Kategoria: Aktualności, Kultura i sport, Nauka i edukacja
18 grudnia 2023
DRUKUJ

Za nami udana inauguracja kolejnej edycji Jarmarku Bożonarodzeniowego. Tysiące mieszkańców i gości z całego regionu wybrało się, by sprawdzić, co nowego na straganach. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się także kolejny nocny bieg mikołajkowy.

W świątecznym klimacie

W tym roku organizatorzy postarali się o nowych i dobrze zaopatrzonych wystawców z różnych zakątków Polski. Przez dwa dni, do późnych godzin wieczornych goście jarmarku mogli korzystać z atrakcji dla dzieci. Wspólnie udało się stworzyć niepowtarzalny klimat. Było coś na ząb, grzańce, ozdoby i mnóstwo pomysłów na prezenty dla najbliższych. Przy okazji mogliśmy wspomóc lokalne stowarzyszenia i nyskie Hospicjum. – Mnie najbardziej cieszyli uśmiechnięci ludzie – mówi Burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz. – Myślę, że Jarmark to przede wszystkim świetna okazja do pójścia na spacer, spotkania znajomych i do dobrej zabawy.

Wśród atrakcji dla najmłodszych była m.in. kolejka elektryczna Drako, karuzele oraz tematyczne warsztaty i oczywiście spotkanie ze św. Mikołajem. Na straganach królowały wędliny, smakołyki, wędzone ryby, rękodzieło i zabawki. Do tego krążki cebulowe, gofry, ciasta, zapiekanki, miody, ceramika zdobiona i gigantyczne pajdy chleba – praktycznie dla każdego coś dobrego.

III edycja Nocnego Mikołajkowego Biegu Nyskiego

Mocnym elementem pierwszego dnia Jarmarku był Bieg Mikołajkowy. Kilkuset biegaczy z okolicy postarało się o fantastyczny klimat i gorącą atmosferę. Na starcie 5-kilometrowego biegu stanęli amatorzy i pół-profesjonaliści praktycznie w każdym wieku. Pętlę wzdłuż śródmieścia miasta najszybciej pokonał Sebastian Leśniak z Runners Team Nysa z czasem 17 minut i 7 sekund. Tuż za nim na mecie zameldował się Piotr Berlik z KB Odra Opole. Podium uzupełnił Paweł Czykieta z Popielowa. Najlepsza z pań była Marzena Boczkowska (17 na mecie) z Lewina Brzeskiego.

Warto podkreślić, że na starcie oprócz biegaczy zrzeszonych w klubach, pojawiły się także firmy jak All Windows, Mega, Umicore, Grupa Otmuchów i nyska uczelnia PANS. Organizatorzy postarali się o licznych sponsorów pakietu startowego i medali pamiątkowych. Jak zawsze wsparcie przyszło też od Gminy Nysa i strażaków z OSP.

Jarmark do 23 grudnia

W tygodniu zapraszamy na warsztaty z malowania świątecznych figurek gipsowych, warsztaty z tworzenia cake popsów, malowania czekoladą oraz tworzenia ozdób świątecznych. Polecamy też konkurs kolędników. W poniedziałek dodatkowo przewidziano też degustację potraw z karpia.

Zachęcamy do wspólnych zdjęć z Mikołajem i podpytywania elfów o godziny zajęć dla dzieci.

ZOBACZ PROGRAM JARMARKU >>> link

Relacje zdjęciowe dostępne są na naszym Facebooku, na relację video z Jarmarku zapraszamy do Nyskiej Kroniki Filmowej.

fot. Łukasz Burmiński, Andrzej Babiński, Bieg Nyski

Redaktor: Andrzej Babiński

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Udany powrót Dni Nysy!

Udany powrót Dni Nysy!

27 maja 2024  

Świetne nagłośnienie, dobra zabawa w rytm muzyki gwiazd estrady i integracja mieszkańców. Dni Nysy 2024 uznajemy za udane! Najwięcej braw otrzymała za swój występ Margaret.

Święto Województwa Opolskiego

Święto Województwa Opolskiego

27 maja 2024  

Urząd Marszałkowski zaprasza wszystkich mieszkańców do wspólnej zabawy z okazji Święta Województwa Opolskiego. W zespole parkowo-pałacowym w Mosznej będzie czekało wiele atrakcji.

Nyska Kronika Filmowa – odc. 441

Nyska Kronika Filmowa – odc. 441

24 maja 2024  

Ruszyły Dni Nysy! Zapraszamy do świętowania. W kronice powiemy też o akcji służb nad rzeką, pikniku z mundurówką i akademii piłkarskiej dla dzieci.

Porządek obrad II Sesji Rady Miejskiej w Nysie

Porządek obrad II Sesji Rady Miejskiej w Nysie

21 maja 2024  

Porządek II
Sesji Rady Miejskiej w Nysie
w dniu 28 maja 2024 roku, godz. 8.30

EFS Opolskie