Wystawa jubileuszowa Absolwenci Carolinum – 400 lat

Wystawa jubileuszowa Absolwenci Carolinum – 400 lat

Kategoria: Aktualności, Kultura i sport
30 kwietnia 2024
DRUKUJ

Wystawa jubileuszowa Absolwenci Carolinum – 400 lat organizowana jest z okazji obchodów 400-lecia powołania najstarszej jezuickiej szkoły na Śląsku. To okazja do świętowania nie tylko jej bogatej historii, ale także pokazania dokonań twórczych wybranych absolwentów. Wernisaż 2 maja o godzinie 18.

400-lecie Carolinum

ozycja ma celu przybliżyć dzieje dawnego kolegium jezuickiego w Nysie poprzez zachowane przedmioty – różnego rodzaju przyrządy naukowe, elementy rzemiosła artystycznego, fotografie, grafiki, obrazy oraz starodruki pochodzące z dawnego księgozbioru biblioteki „Carolinum”. Część historyczna zostanie skonfrontowana z dokonaniami twórczymi dwudziestu absolwentów ostatnich 40 lat obejmując malarstwo, rzeźbę, fotografię i projektowanie graficzne.

Wystawa będzie dostępna od 12.04, uroczysty wernisaż odbędzie się 2 maja o godz. 18.00 w Muzeum Powiatowym w Nysie w ramach Zjazdu Absolwentów I Liceum „Carolinum” w Nysie.

Wystawa dostępna będzie do 19 maja 2024 r.

Redaktor: Andrzej Babiński

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

KONSULTACJE SPOŁECZNE – PROJEKT PLANU TRANSPORTOWEGO

KONSULTACJE SPOŁECZNE – PROJEKT PLANU TRANSPORTOWEGO

27 maja 2024  

Burmistrz Nysy informuje o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu dokumentu pn. „Plan zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego w gminnych przewozach pasażerskich na obszarze Gminy Nysa i Gminy Otmuchów” oraz podaje do publicznej wiadomości informację o rozpoczęciu konsultacji społecznych ww. projektu dokumentu.

Udany powrót Dni Nysy!

Udany powrót Dni Nysy!

27 maja 2024  

Świetne nagłośnienie, dobra zabawa w rytm muzyki gwiazd estrady i integracja mieszkańców. Dni Nysy 2024 uznajemy za udane! Najwięcej braw otrzymała za swój występ Margaret.

Święto Województwa Opolskiego

Święto Województwa Opolskiego

27 maja 2024  

Urząd Marszałkowski zaprasza wszystkich mieszkańców do wspólnej zabawy z okazji Święta Województwa Opolskiego. W zespole parkowo-pałacowym w Mosznej będzie czekało wiele atrakcji.

Nyska Kronika Filmowa – odc. 441

Nyska Kronika Filmowa – odc. 441

24 maja 2024  

Ruszyły Dni Nysy! Zapraszamy do świętowania. W kronice powiemy też o akcji służb nad rzeką, pikniku z mundurówką i akademii piłkarskiej dla dzieci.

EFS Opolskie