XI Bieg Nyski – połowa miejsc już zajęta!

XI Bieg Nyski – połowa miejsc już zajęta!

Kategoria: Aktualności, Kultura i sport
27 lutego 2024
DRUKUJ

Masz ochotę na sportowe wyzwanie w perfekcyjnej atmosferze? Jeśli tak, to nie przegap XI Biegu Nyskiego, który odbędzie się 8 czerwca 2024 r., w Nysie. To jedna z najlepiej ocenianych imprez biegowych w Polsce, która przyciąga setki uczestników z całego kraju a także coraz częściej z zagranicy. Mimo tego, że dokładnie miesiąc temu ruszyły zapisy na to wydarzenie, warto się pospieszyć ponieważ do biegu zgłosiło się już ok. 500 osób, czyli ponad połowa limitu.

To wyjątkowa okazja, aby zmierzyć się z dystansem 10 km na jednej z najszybszych tras w Polsce. Trasa biegu jest bowiem wyjątkowo płaska i malownicza, co sprzyja osiąganiu rekordowych wyników. Bieg rozpocznie się o godzinie 19:00.

W tym roku planowana jest lekka modyfikacja trasy, tak aby meta biegu odbyła się na nowym stadionie przy Hali Nysa. Korekta trasy pozwoli na usunięcie tzw. „agrafki” i przyśpieszenie trasy. – mówi Jacek Makowski, organizator XI Biegu Nyskiego.

Elektroniczne zapisy na XI Bieg Nyski trwają do 31 maja 2024 r., lub do wyczerpania limitu miejsc (900 osób). Każdy uczestnik otrzyma pakiet startowy, który zawierać będzie m.in. numer startowy, okolicznościowy ręcznik szybkoschnący (przy zapisach i opłacie do 30 kwietnia 2024 r.) a na mecie okolicznościowy medal. Pierwszy próg opłaty startowej wynosi 65 pln. Dodatkowo podczas zapisów można dokupić wyjątkowe, okolicznościowe skarpetki do chodzenia na co dzień.

W ramach wydarzenia odbędzie się kolejny raz bieg rodzinny pn. Mila Rodzinna Biegu Nyskiego. Bieg na dystansie ok. 1,6 km wystartuje o godzinie 18:00, uczestnikiem może być każdy. Nie ma tutaj ograniczeń wiekowych, udział mogą wziąć całe Rodziny od najmłodszych dzieci w wózkach, po najstarszych w familii.

Udział w Mili Rodzinnej Biegu Nyskiego jest nadal bezpłatny. Podczas 10. edycji Biegu Nyskiego, zainteresowanych udziałem było tak dużo, że zabrakło numerów startowych. W tym roku aby móc lepiej się przygotować i oszacować liczbę Uczestników – uruchomione zostały zapisy internetowe. Wcześniejsze zapisy pozwolą także ograniczyć potencjalne marnotrawstwo.” – dodaje J. Makowski.

Każdy uczestnik biegu rodzinnego otrzyma pamiątkowy numer startowy oraz medal na mecie. Limit wynosi 700 osób.

Organizatorami imprezy są MUKS „GIM 2”w Nysie i Fundacja „W działaniu”. Obecnie pracujemy nad kolejnymi atrakcjami, które pomogą uświetnić Bieg Nyski.

Tak było podczas Jubileuszowego X Biegu Nyskiego: https://fb.watch/pTpxteKyeQ/

Nie zwlekaj i zarejestruj się już dziś na stronie www. Aktualności i więcej informacji znajdziesz tutaj lub tutaj. Zapraszamy do udziału w XI Biegu Nyskim i życzymy powodzenia!

 

Redaktor: Łukasz Bressa

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Porządek obrad II Sesji Rady Miejskiej w Nysie

Porządek obrad II Sesji Rady Miejskiej w Nysie

21 maja 2024  

Porządek II
Sesji Rady Miejskiej w Nysie
w dniu 28 maja 2024 roku, godz. 8.30

Nysanie ze złotym medalem!

Nysanie ze złotym medalem!

21 maja 2024  

Znakomity występ Nyskiej Formacji Obronno Taktycznej w Otwartych Mistrzostwa Opolszczyzny w Karate WKF. Zawody odbyły się 18.05.2024 w Prudniku.

Spotkania informacyjne „Fundusze Europejskie na rozpoczęcie działalności gospodarczej”

Spotkania informacyjne „Fundusze Europejskie na rozpoczęcie działalności gospodarczej”

21 maja 2024  

Sieć Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich w województwie opolskim serdecznie zaprasza na spotkania informacyjne pn. Fundusze Europejskie na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

Piknik na rzecz bezdomnych zwierząt „podaj łapę”

Piknik na rzecz bezdomnych zwierząt „podaj łapę”

21 maja 2024  

9 czerwca wraz z wolontariuszami i uczestnikami projektu „PODAJ ŁAPĘ! Budowanie wolontariatu i tutoringu rówieśniczego”, Fundacja Plan B organizuje otwarty piknik na rzecz bezdomnych zwierząt pod Honorowym Patronatem Burmistrza Nysy.

EFS Opolskie