Pogoda w Nysie

Środa 30.11.2022
Andrzeja, Maury i Konstantego
0°C
PM10 - 66 μg/m3
Stan powietrza - Umiarkowany
XXI Seminarium Sztuk Walki i Technik Interwencji

XXI Seminarium Sztuk Walki i Technik Interwencji

Kategoria: Aktualności, Kultura i sport
3 października 2022
DRUKUJ

Na Seminarium odbywające się w Nysie (23 – 25.09.2022) przyjechali uczestnicy z całej Polski. Uczestnikami Seminarium byli funkcjonariusze służby więziennej, policji, straży miejskiej oraz służby celnej.

Wydarzenie było otwarte dla społeczności lokalnej. Zajęcia prowadzili wykwalifikowani instruktorzy i trenerzy sztuk walk. Uczestnicy szkolili się z technik samoobrony, natomiast funkcjonariusze służb mundurowych z zakresu technik interwencji.

Celem Seminarium jest podnoszenie sprawności fizycznej i doskonalenie technik interwencji przez funkcjonariuszy niezbędnych w czasie wykonywania obowiązków służbowych. Odbyły się zawody strzeleckie o Puchar Przewodniczącego Zarządu Głównego NSZZFiPW Pana Czesława Tuły. Zawody strzeleckie cieszyły się dużym zainteresowaniem, startowało 52 zawodników.

1 miejsce – Witold Grubiak, Zakład Karny w Nysie
2 miejsce – Adam Słoniewski, Jiu – Jitsu Wieliczka
3 miejsce – Jacek Chęciński, Prezes Polskiego Centrum Jiu – Jitsu Goshin – Ryu

Zwycięzcom zawodów Przewodniczący ZG Pan Czesław Tuła wręczył puchary, medale i dyplomy. Odbył się również wielobój siłowy o puchar Przewodniczącego Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa.

1 miejsce – Damian Podchorodecki, KO Bloodline Nysa
2 miejsce – Adam Słoniewski, Jiu – Jitsu Wieliczka
3 miejsce – Mariusz Pawlik, Jiu – Jitsu Wieliczka

Dla dzieci przygotowano batoniki z losem niespodzianką. Do wygrania były piłki i medale pamiątkowe z Seminarium. Na zakończenie Seminarium odbyło się uroczyste nadanie stopni mistrzowskich Modern Combat, które wręczył Soke Mirosław Kuświk z Kalisza. Seminarium co roku cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony funkcjonariuszy i osób cywilnych.

Nyska Formacja Obronno Taktyczna

Redaktor: Łukasz Bressa

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Dodatek elektryczny – wniosek od 1 grudnia 2022

Dodatek elektryczny – wniosek od 1 grudnia 2022

29 listopada 2022  

Ustawa o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 roku  przewiduje jednorazowy dodatek elektryczny dla tych gospodarstw domowych, które zużywają energię elektryczną do ogrzewania, w tym wykorzystują pompy ciepła. Wysokość dodatku będzie wynosiła 1000 zł, natomiast w przypadku rocznego zużycia energii elektrycznej powyżej 5 MWh, zostanie on podwyższony do 1500 zł.

3 grudnia otwarcie świątecznego sezonu!

3 grudnia otwarcie świątecznego sezonu!

28 listopada 2022  

Spółka Ekom rozpoczęła montaż iluminacji świetlnych. Jak co roku będą nam przypominać o zbliżających się świętach. Gmina zdecydowała się na zakup dwóch nowych elementów. Co stanie obok karocy, aniołka czy wielkiej bombki? Odpowiedź już 3 grudnia, kiedy to przy okazji II Nocnego Biegu Mikołajkowego nastąpi zapalenie iluminacji.

29 listopada NEC-Nysa rozpocznie sprzedaż węgla

29 listopada NEC-Nysa rozpocznie sprzedaż węgla

28 listopada 2022  

Spółka NEC informuje, że od 29 listopada br. rozpoczyna sprzedaż węgla (1,5 tony) dla odbiorców indywidualnych, którzy otrzymali decyzję wydaną przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Nysie. Nec – Nysa Sp. z o.o. będzie sprzedawał i wydawał węgiel na podstawie listy osób przesłanych drogą elektroniczną z OPS.

Dyżur specjalistów w ŚDS

Dyżur specjalistów w ŚDS

28 listopada 2022  

Środowiskowy Dom Samopomocy Caritas Diecezji Opolskiej w Nysie informuję, że w poniedziałek 5 grudnia 2022 r., w godzinach od 15:00 do 17:00, odbędzie się ostatni w tym roku comiesięczny popołudniowy dyżur specjalistów – pracowników ŚDS.

EFS Opolskie