Pogoda w Nysie

Środa 30.11.2022
Andrzeja, Maury i Konstantego
0°C
PM10 - 50 μg/m3
Stan powietrza - Umiarkowany
„Z małej wsi w wielki świat”

„Z małej wsi w wielki świat”

Kategoria: Aktualności
7 października 2022
DRUKUJ

5.10.2022 Stowarzyszenie „Razem dla Niwnicy” zorganizowało spotkanie podsumowujące projekt „Z małej wsi w wielki świat”, który był realizowany w sierpniu br.

Projekt był współfinansowany przez Gminę Nysa, Urząd Województwa Opolskiego a partnerem zadania był ZSP w Niwnicy. Patronat honorowy nad projektem objął Marszałek Województwa Opolskiego Pan Andrzej Buła.

Wyjątkowymi gośćmi spotkania byli: Z ca Burmistrza Pan Marek Rymarz, Członek Samorządu Województwa Opolskiego Pan Antoni Konopka, Dyrektor ZSP Niwnica Pani Beata Szymczakowska, Pani Elzbieta Harhura prezes LGD Nyskiego Księstwa Jezior i Gór oraz cały zespół „Niwniczanki”

Prezes Stowarzyszenia Razem dla Niwnicy Joanna Piwowarczyk zaprosiła uczestników spotkania na warsztaty w niwnickim młynie wodnym, gdzie przywitali ich młynarz z młynarzową. Dzieci miały prawdziwą lekcje historii, rozpoznając gatunki zbóż, mieląc zboże  oraz oglądając film o  historii niwnickich młynów wodnych. Młynarzowa upiekła też pyszne podpłomyki , które są produktem lokalnym stowarzyszenia i serwowała je wraz z dżemem truskawkowym.

Następnie na sali wiejskiej odbyła się relacja oraz prezentacja filmu z realizacji projektu, który polegał na udziale zespołu tanecznego „Niwniczanki” w Festiwalu Folklorystycznym w Montenegro. Zespół odniósł tam ogromny sukces zajmując  1. miejsce stając w konkury z innymi 12 zespołami min.  z Serbii, Białorusi, Mołdawii, Czarnogóry.

Zaproszeni goście otrzymali podziękowania a uczestnicy projektu dyplomy wraz z medalami.

Informacja i zdjęcia: Stowarzyszenie Razem dla Niwnicy

Redaktor: Łukasz Bressa

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Dodatek elektryczny – wniosek od 1 grudnia 2022

Dodatek elektryczny – wniosek od 1 grudnia 2022

29 listopada 2022  

Ustawa o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 roku  przewiduje jednorazowy dodatek elektryczny dla tych gospodarstw domowych, które zużywają energię elektryczną do ogrzewania, w tym wykorzystują pompy ciepła. Wysokość dodatku będzie wynosiła 1000 zł, natomiast w przypadku rocznego zużycia energii elektrycznej powyżej 5 MWh, zostanie on podwyższony do 1500 zł.

3 grudnia otwarcie świątecznego sezonu!

3 grudnia otwarcie świątecznego sezonu!

28 listopada 2022  

Spółka Ekom rozpoczęła montaż iluminacji świetlnych. Jak co roku będą nam przypominać o zbliżających się świętach. Gmina zdecydowała się na zakup dwóch nowych elementów. Co stanie obok karocy, aniołka czy wielkiej bombki? Odpowiedź już 3 grudnia, kiedy to przy okazji II Nocnego Biegu Mikołajkowego nastąpi zapalenie iluminacji.

29 listopada NEC-Nysa rozpocznie sprzedaż węgla

29 listopada NEC-Nysa rozpocznie sprzedaż węgla

28 listopada 2022  

Spółka NEC informuje, że od 29 listopada br. rozpoczyna sprzedaż węgla (1,5 tony) dla odbiorców indywidualnych, którzy otrzymali decyzję wydaną przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Nysie. Nec – Nysa Sp. z o.o. będzie sprzedawał i wydawał węgiel na podstawie listy osób przesłanych drogą elektroniczną z OPS.

Dyżur specjalistów w ŚDS

Dyżur specjalistów w ŚDS

28 listopada 2022  

Środowiskowy Dom Samopomocy Caritas Diecezji Opolskiej w Nysie informuję, że w poniedziałek 5 grudnia 2022 r., w godzinach od 15:00 do 17:00, odbędzie się ostatni w tym roku comiesięczny popołudniowy dyżur specjalistów – pracowników ŚDS.

EFS Opolskie