„Z małej wsi w wielki świat”

„Z małej wsi w wielki świat”

Kategoria: Aktualności
7 października 2022
DRUKUJ

5.10.2022 Stowarzyszenie „Razem dla Niwnicy” zorganizowało spotkanie podsumowujące projekt „Z małej wsi w wielki świat”, który był realizowany w sierpniu br.

Projekt był współfinansowany przez Gminę Nysa, Urząd Województwa Opolskiego a partnerem zadania był ZSP w Niwnicy. Patronat honorowy nad projektem objął Marszałek Województwa Opolskiego Pan Andrzej Buła.

Wyjątkowymi gośćmi spotkania byli: Z ca Burmistrza Pan Marek Rymarz, Członek Samorządu Województwa Opolskiego Pan Antoni Konopka, Dyrektor ZSP Niwnica Pani Beata Szymczakowska, Pani Elzbieta Harhura prezes LGD Nyskiego Księstwa Jezior i Gór oraz cały zespół „Niwniczanki”

Prezes Stowarzyszenia Razem dla Niwnicy Joanna Piwowarczyk zaprosiła uczestników spotkania na warsztaty w niwnickim młynie wodnym, gdzie przywitali ich młynarz z młynarzową. Dzieci miały prawdziwą lekcje historii, rozpoznając gatunki zbóż, mieląc zboże  oraz oglądając film o  historii niwnickich młynów wodnych. Młynarzowa upiekła też pyszne podpłomyki , które są produktem lokalnym stowarzyszenia i serwowała je wraz z dżemem truskawkowym.

Następnie na sali wiejskiej odbyła się relacja oraz prezentacja filmu z realizacji projektu, który polegał na udziale zespołu tanecznego „Niwniczanki” w Festiwalu Folklorystycznym w Montenegro. Zespół odniósł tam ogromny sukces zajmując  1. miejsce stając w konkury z innymi 12 zespołami min.  z Serbii, Białorusi, Mołdawii, Czarnogóry.

Zaproszeni goście otrzymali podziękowania a uczestnicy projektu dyplomy wraz z medalami.

Informacja i zdjęcia: Stowarzyszenie Razem dla Niwnicy

Redaktor: Łukasz Bressa

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Imprezowy sezon na AKWA Marinie!

Imprezowy sezon na AKWA Marinie!

24 czerwca 2024  

Poznaliśmy  imprezowy plan Ośrodka AKWA Marina. Jedno jest pewne – będzie się działo!

Wizyta delegacji z Nysy w Hildesheim

Wizyta delegacji z Nysy w Hildesheim

24 czerwca 2024  

Burmistrz Nysy, Kordian Kolbiarz wraz  z 5-osobową delegacją gościł w Hidesheim na zaproszenie burmistrza Dr Ingo Meyera. Nyska delegacja wzięła udział w tradycyjnym festynie strzeleckim, który obchodzi się nie tylko w Hildesheim, ale i w całej Dolnej Saksonii.  

„Czyste powietrze” – spotkanie informacyjne podczas Festynu Rodzinnego na boisku sportowym w Wierzbięcicach

„Czyste powietrze” – spotkanie informacyjne podczas Festynu Rodzinnego na boisku sportowym w Wierzbięcicach

24 czerwca 2024  

Serdecznie zapraszamy mieszkańców naszej gminy na spotkanie informacyjne z pracownikiem Gminnego Punktu Konsultacyjno-Informacyjnego Programu „Czyste powietrze”, które odbędzie się 29 czerwca 2024 r. w godzinach od 15:00 do 17:00 podczas Festynu Rodzinnego na boisku sportowym w Wierzbięcicach.

”DESperaci” w Ludinghausen

”DESperaci” w Ludinghausen

24 czerwca 2024  

W niedzielne popołudnie 16 czerwca w Szkole Zawodowej Richarda von Weizsackera w Ludinghausen odbył się międzynarodowy koncert , który zabrał słuchaczy w magiczną muzyczną podróż dookoła świata. Organizatorem koncertu był chór „Glocke” . Nysę reprezentował zespół „DESperaci”, który powstał w  październiku 2023r.

EFS Opolskie