Za nami udany 3-dniowy Jarmark Wielkanocny

Za nami udany 3-dniowy Jarmark Wielkanocny

Kategoria: Aktualności, Kultura i sport
25 marca 2024
DRUKUJ

Tysiące gości sprawdziło w miniony weekend nyską gościnność. Wszystko za sprawą tradycyjnego jarmarku świątecznego. Było gwarnie i na bogato. Odwiedzający mieli w czym wybierać, w tym w licznych produktach lokalnych.

Tłumy na nyskim jarmarku świątecznym

Stragany ponownie stanęły na nyskim Rynku. Mimo zmiennej pogody, frekwencja była duża, co podkreślali zarówno lokalni sprzedawcy i rękodzielnicy, jak też firmy, które przyjechały z towarem z różnych części Polski. Stoły uginały się od miodów, chlebów, słodyczy, soków i nalewek i aromatycznych wędlin. Z daleka przyciągał zapach wędzonych ryb, w tym hitu jarmarku – wędzonego halibuta, a także wędzonego boczku i szynek. Nowością były za to włoskie przysmaki i przepyszne sery. Jak zawsze nie zabrakło też rękodzieła od lokalnych wytwórców i stowarzyszeń. Mogliśmy kupić ceramikę użytkową, od małych magnesów na lodówkę, po bogato zdobione półmiski. Ciekawe prace przedstawiło Centrum Integracji Społecznej, które zaprosiło także na degustację pierogów.

Były też palmy wielkanocne, staropolskie jadło, swojskie kiełbasy, biżuteria, zabawki z naturalnych składników i ozdoby z motywem Nysy – każdy z łatwością mógł znaleźć coś pod swój gust. – Najbardziej cieszyły mnie uśmiechnięte twarze dzieci – mówi Burmistrz Nysy, Kordian Kolbiarz. – Życie wraca do naszego Rynku, stąd potrzeba organizowania jeszcze większej ilości wydarzeń, nad czym cały czasu pracujemy. Tego typu jarmarki pokazują, że naprawdę warto. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji Jarmarku Wielkanocnego.

Dzieci do zabawy zachęcały maskotki z bajek, a gospodarze jarmarku zadbali o darmowe atrakcje dla dzieci. Największe kolejki ustawiły się oczywiście do kolejki Drago. Ten element już chyba na stałe wpisze się w atrakcje przy okazji różnych wydarzeń. Dzieci w namiocie firmy Decor’s miały zapewnione tatuaże, plecenie warkoczyków, czy też warsztaty z wykonywania pisanek.

 

Redaktor: Andrzej Babiński

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Porządek XI sesji Rady Seniorów w Nysie

Porządek XI sesji Rady Seniorów w Nysie

14 czerwca 2024  

W dniu 19 czerwca  o godz. 9.00 odbędzie się XI sesja Rady Seniorów.

Nowy numer gazety „TAK!”

Nowy numer gazety „TAK!”

13 czerwca 2024  

Imprezowy sezon nad Jeziorem Nyskim. Poznaliśmy plan Ośrodka AKWA Marina. Jedno jest pewne – będzie się działo!

Kondolencje

Kondolencje

13 czerwca 2024  

Pani Edycie Peikert, Prezes WiK AKWA

wyrazy głębokiego współczucia

z powodu śmierci Taty

składają, łącząc się w smutku,

Burmistrz Nysy

wraz z pracownikami Urzędu Miejskiego w Nysie

Zastrzeż PESEL i chroń swoje dane w mObywatelu 2.0

Zastrzeż PESEL i chroń swoje dane w mObywatelu 2.0

12 czerwca 2024  

Liczba prób wyłudzeń kredytów na cudze dane rośnie. Ministerstwo Cyfryzacji wprowadziło więc do aplikacji mObywatel 2.0 usługę Zastrzeż PESEL. Dzięki niej użytkownik może zastrzec swój numer PESEL, cofnąć zastrzeżenie i ponownie je ustawić. Widzi też, jakie firmy i instytucje sprawdzały jego numer PESEL i z jakiego powodu. Od 1 czerwca 2024 instytucje finansowe będą miały obowiązek sprawdzenia statusu numeru PESEL np. przed udzieleniem pożyczki.

EFS Opolskie