Pogoda w Nysie

Czwartek 11.08.2022
Klary, Zuzanny i Lecha
13°C
PM10 - 22 μg/m3
Stan powietrza - Dobry
Za rok jarmark już w pełnej krasie

Za rok jarmark już w pełnej krasie

Kategoria: Aktualności, Kultura i sport
20 grudnia 2021
DRUKUJ

Za nami Jarmark Świąteczny w Nysie, pierwszy od dwóch lat. Z dużą dawką niepewności, z okrojonym programem, ale i tak sprawił, że mogliśmy poczuć magię Świąt.

Plany na rozbudowanie jarmarku znów pokrzyżowały obostrzenia sanitarne. Przez to zrezygnowano m.in. z występów artystycznych Amatorskiego Ruchu Artystycznego w Bastionie św. Jadwigi. Była za to darmowa karuzela dla dzieci, a do udziału w zabawie zachęcał Święty Mikołaj. Tuż obok na straganach mogliśmy kupić m.in. jak zawsze piękne magnesy i ceramiczne ozdoby świąteczne u Małgorzaty Ilskiej. – Pogoda nie dopisuje, ale klientów jest dużo i co ważne, zadowolonych klientów. A co kupowali najchętniej? Oczywiście aniołki i zawieszki w kształcie serc i choinki.

Na straganach wyróżniały się również ledowe renifery i wypalane laserowo lampiony, świeczniki i ozdoby od dEKOracji. – W drewnie i nie tylko możemy wypalić niemal wszystko – mówi Rafał Kalota. – Stawiamy na oryginalne wzory, ale oprócz rzeczy typowo na tego typu wydarzenia, możemy zrobić np. bardzo ładnie wyglądające puchary na różne okazje.

Stragany stanęły także przy ul. Piastowskiej w pobliżu Wieży Ziębickiej. Do sprawdzenia asortymentu z daleka przyciągały zapachy, grochówki – o którą postarał się nyski regiment z Fortu II, czy też bigosu i barszczyku z uszkami od Belfra. Do tego można było rozgrzać się czekoladą belgijską i grzańcem. Nie zabrakło pytań, co to są „uszka leśne” i co zawiera czekolada brazylijska. Goście na stoiskach mogli znaleźć m.in. piękne ozdoby choinkowe, stroiki, ręcznie robione zabawki z ekowełny, deski dekoracyjne zdrowe miody, piernikowe cuda dla dzieci i nie tylko. Jak zawsze o nasze kubki smakowe zadbały gospodynie z Hajduk Nyskich.

Spore zmiany zapowiadają już w przyszłym roku władze miasta. – Na pewno czekają nas duże zmiany. Świąteczne kramy  pojawia się na wyremontowanej płycie Rynku – mówi Burmistrz Nysy, Kordian Kolbiarz. Planujemy, że stragany zagoszczą tam przez dłuższy czas, prawdopodobnie nawet cały adwent. Już dziś serdecznie zapraszamy.

Redaktor: Andrzej Babiński

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Obchody Święta Wojska Polskiego w Nysie

Obchody Święta Wojska Polskiego w Nysie

11 sierpnia 2022  

15 sierpnia obchodzimy Święto Wojska Polskiego. O godz. 11.00 władze samorządowe złożą kwiaty i znicze pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego w Rynku.

Dni Słonecznika 2022 w Kępnicy

Dni Słonecznika 2022 w Kępnicy

11 sierpnia 2022  

20 sierpnia z bogatym programem wraca święto słonecznika w Kępnicy. Będzie m.in. przejażdżka ciuchcią, piłkarski turniej młodzików, a także korowód dożynkowy i koncerty disco polo. Zabawa potrwa do białego rana.

Festiwal Filmów Militarnych

Festiwal Filmów Militarnych

10 sierpnia 2022  

28 sierpnia w Bastionie św. Jadwigi odbędzie się Festiwal Filmów Militarnych.

Giełda Płyt Winylowych w miejskiej bibliotece

Giełda Płyt Winylowych w miejskiej bibliotece

10 sierpnia 2022  

Kolejna gratka dla melomanów w Nysie. Do naszego miasta po raz kolejny zawitają wystawcy z tysiącami płyt winylowych oraz CD w każdym gatunku muzycznym. Kolekcjonerzy już dziś powinni zapisać termin w kalendarzu. Znów będzie można znaleźć prawdziwe muzyczne perełki.

EFS Opolskie