Pogoda w Nysie

Wtorek 25.01.2022
Pawła, Miłosza i Elwiry
2°C
PM10 - 20 μg/m3
Stan powietrza - Dobry
Za rok jarmark już w pełnej krasie

Za rok jarmark już w pełnej krasie

Kategoria: Aktualności, Kultura i sport
20 grudnia 2021
DRUKUJ

Za nami Jarmark Świąteczny w Nysie, pierwszy od dwóch lat. Z dużą dawką niepewności, z okrojonym programem, ale i tak sprawił, że mogliśmy poczuć magię Świąt.

Plany na rozbudowanie jarmarku znów pokrzyżowały obostrzenia sanitarne. Przez to zrezygnowano m.in. z występów artystycznych Amatorskiego Ruchu Artystycznego w Bastionie św. Jadwigi. Była za to darmowa karuzela dla dzieci, a do udziału w zabawie zachęcał Święty Mikołaj. Tuż obok na straganach mogliśmy kupić m.in. jak zawsze piękne magnesy i ceramiczne ozdoby świąteczne u Małgorzaty Ilskiej. – Pogoda nie dopisuje, ale klientów jest dużo i co ważne, zadowolonych klientów. A co kupowali najchętniej? Oczywiście aniołki i zawieszki w kształcie serc i choinki.

Na straganach wyróżniały się również ledowe renifery i wypalane laserowo lampiony, świeczniki i ozdoby od dEKOracji. – W drewnie i nie tylko możemy wypalić niemal wszystko – mówi Rafał Kalota. – Stawiamy na oryginalne wzory, ale oprócz rzeczy typowo na tego typu wydarzenia, możemy zrobić np. bardzo ładnie wyglądające puchary na różne okazje.

Stragany stanęły także przy ul. Piastowskiej w pobliżu Wieży Ziębickiej. Do sprawdzenia asortymentu z daleka przyciągały zapachy, grochówki – o którą postarał się nyski regiment z Fortu II, czy też bigosu i barszczyku z uszkami od Belfra. Do tego można było rozgrzać się czekoladą belgijską i grzańcem. Nie zabrakło pytań, co to są „uszka leśne” i co zawiera czekolada brazylijska. Goście na stoiskach mogli znaleźć m.in. piękne ozdoby choinkowe, stroiki, ręcznie robione zabawki z ekowełny, deski dekoracyjne zdrowe miody, piernikowe cuda dla dzieci i nie tylko. Jak zawsze o nasze kubki smakowe zadbały gospodynie z Hajduk Nyskich.

Spore zmiany zapowiadają już w przyszłym roku władze miasta. – Na pewno czekają nas duże zmiany. Świąteczne kramy  pojawia się na wyremontowanej płycie Rynku – mówi Burmistrz Nysy, Kordian Kolbiarz. Planujemy, że stragany zagoszczą tam przez dłuższy czas, prawdopodobnie nawet cały adwent. Już dziś serdecznie zapraszamy.

Redaktor: Andrzej Babiński

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

PSG Sponsorem Tytularnym Stali Nysa!

PSG Sponsorem Tytularnym Stali Nysa!

24 stycznia 2022  

Polska Spółka Gazownictwa (PSG) została sponsorem tytularnym naszej drużyny siatkarskiej. Drużyna nosi teraz nazwę PSG Stal Nysa.

Nyska Kronika Filmowa – odc. 319

Nyska Kronika Filmowa – odc. 319

21 stycznia 2022  

Dziś powiemy o kolejnym zatruciu czadem w Nysie. Tym razem do groźnego zdarzenia doszło przy ul. Bohaterów Warszawy. Będzie także o nowym wozie dla nyskich strażaków, zajęciach dla dzieci i dorosłych na krytej pływalni oraz kolejnej edycji Biegu Nyskiego, który wraca pod Halę Nysa. U nas także kolejne ostrzeżenie przed internetowymi naciągaczami, którzy obiecują 300 zł w zamian za szczepienie na Covid.

Dzień Babci i Dzień Dziadka

Dzień Babci i Dzień Dziadka

21 stycznia 2022  

Dziś obchodzimy Dzień Babci, a jutro Dzień Dziadka. Z okazji tych jakże wyjątkowych dni Wszystkim Babciom i Dziadkom składamy najlepsze życzenia.

Budżet Obywatelski – ostateczna lista zakwalifikowanych wniosków

Budżet Obywatelski – ostateczna lista zakwalifikowanych wniosków

21 stycznia 2022  

Zapraszamy do zapoznania się z ostateczną listą wniosków dopuszczonych do głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego Gminy Nysa.

EFS Opolskie