Zacięty bój w Finale Pucharu Polski siatkarek. Chemik Police odwrócił losy meczu

Zacięty bój w Finale Pucharu Polski siatkarek. Chemik Police odwrócił losy meczu

Kategoria: Aktualności, Kultura i sport
3 kwietnia 2023
DRUKUJ

Grupa Azoty Chemik Police po wczorajszym finale przy Sudeckiej wyjechała z Nysy z Pucharem Polski. W wielkim finale rozgrywek pod egidą Tauronu policzanki pokonały 3:2 ŁKS Commercecon Łódź. Dla Chemika to 9 tytuł w historii PP. Nysa otrzymała ponownie wyróżnienie za organizację wydarzenia.
Triumfatorki odrobiły w tym meczu stratę dwóch setów, choć jeszcze w końcówce trzeciej odsłony nic na to nie wskazywało. Dzień wcześniej Chemik pokonał w półfinale drugi zespół z Łodzi – Grot Budowlanych.

Spotkanie w lepszym stylu rozpoczęły siatkarki z Łodzi, a pierwszy i drugi set niedzielnego spotkania wyglądały podobnie. Inicjatywę miał ŁKS, ale Chemik kilkukrotnie doprowadzał do remisu. W końcówkach to jednak łodzianki były skuteczniejsze. Zimnej krwi zabrakło za to w trzeciej odsłonie, co pozwoliło Chemikowi wrócić do gry. To zasługa przede wszystkim dobrych zmian.

Czwarty set to już prawdziwy nokaut. 25:15 dla Polic i tie brak stał się faktem. A w nim ponownie zacięty bój punkt za punkt bez wskazania wyraźnego faworyta. Jednak, jak mówi siatkarskie przysłowie – kto nie wygrywa 3:0, przegrywa 2:3. Mecz zakończył się po punktowym bloku Mairy Cipriano, a bohaterką tie breaka została Natalia Mędrzyk.

Tym samym Puchar Polski powędruje do gabloty klubu z Polic. Dodajmy, że Grupa Azoty Chemik Police jest jedyną polską drużyną, która w tym sezonie pokonała ŁKS Commercecon.

Wyróżnienia i nagrody dla zawodniczek obydwu drużyn wręczyli m.in. Burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz i Sekretarz Miasta Piotr Bobak. – Dla Nysy organizacja tak dużego wydarzenia to z pewnością ogromne wyróżnienie i możliwość pokazania się z jak najlepszej strony – mówi Kordian Kolbiarz.  –  Cieszy mnie frekwencja w Hali Nysa i żywiołowy doping. Cieszą także coraz większe sukcesy naszej drużyny żeńskiej. Obyśmy ją kiedyś zobaczyli w turnieju finałowym Pucharu Polski. Będę gorąco dopingował, aby tak się stało.

#TAURONPucharPolski

fot. Andrzej Babiński, Tauron Liga

Redaktor: Andrzej Babiński

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Nyska Kronika Filmowa – odc. 444

Nyska Kronika Filmowa – odc. 444

14 czerwca 2024  

Dziś powiemy o otwarciu wyremontowanego stadionu Polonii Nysa, pikniku literackim na Placu Paderewskiego i kolejnej edycji Pchlego Targu. Będzie też o nyskim konkursie reklamowym i Letniej Gali Tańca.

Porządek XI sesji Rady Seniorów w Nysie

Porządek XI sesji Rady Seniorów w Nysie

14 czerwca 2024  

W dniu 19 czerwca  o godz. 9.00 odbędzie się XI sesja Rady Seniorów.

Nowy numer gazety „TAK!”

Nowy numer gazety „TAK!”

13 czerwca 2024  

Imprezowy sezon nad Jeziorem Nyskim. Poznaliśmy plan Ośrodka AKWA Marina. Jedno jest pewne – będzie się działo!

Kondolencje

Kondolencje

13 czerwca 2024  

Pani Edycie Peikert, Prezes WiK AKWA

wyrazy głębokiego współczucia

z powodu śmierci Taty

składają, łącząc się w smutku,

Burmistrz Nysy

wraz z pracownikami Urzędu Miejskiego w Nysie

EFS Opolskie