Pogoda w Nysie

Środa 27.09.2023
Wincentego, Mirabeli i Justyny
24°C
PM10 - 18 μg/m3
Stan powietrza - Bardzo dobry
Zacięty bój w Finale Pucharu Polski siatkarek. Chemik Police odwrócił losy meczu

Zacięty bój w Finale Pucharu Polski siatkarek. Chemik Police odwrócił losy meczu

Kategoria: Aktualności, Kultura i sport
3 kwietnia 2023
DRUKUJ

Grupa Azoty Chemik Police po wczorajszym finale przy Sudeckiej wyjechała z Nysy z Pucharem Polski. W wielkim finale rozgrywek pod egidą Tauronu policzanki pokonały 3:2 ŁKS Commercecon Łódź. Dla Chemika to 9 tytuł w historii PP. Nysa otrzymała ponownie wyróżnienie za organizację wydarzenia.
Triumfatorki odrobiły w tym meczu stratę dwóch setów, choć jeszcze w końcówce trzeciej odsłony nic na to nie wskazywało. Dzień wcześniej Chemik pokonał w półfinale drugi zespół z Łodzi – Grot Budowlanych.

Spotkanie w lepszym stylu rozpoczęły siatkarki z Łodzi, a pierwszy i drugi set niedzielnego spotkania wyglądały podobnie. Inicjatywę miał ŁKS, ale Chemik kilkukrotnie doprowadzał do remisu. W końcówkach to jednak łodzianki były skuteczniejsze. Zimnej krwi zabrakło za to w trzeciej odsłonie, co pozwoliło Chemikowi wrócić do gry. To zasługa przede wszystkim dobrych zmian.

Czwarty set to już prawdziwy nokaut. 25:15 dla Polic i tie brak stał się faktem. A w nim ponownie zacięty bój punkt za punkt bez wskazania wyraźnego faworyta. Jednak, jak mówi siatkarskie przysłowie – kto nie wygrywa 3:0, przegrywa 2:3. Mecz zakończył się po punktowym bloku Mairy Cipriano, a bohaterką tie breaka została Natalia Mędrzyk.

Tym samym Puchar Polski powędruje do gabloty klubu z Polic. Dodajmy, że Grupa Azoty Chemik Police jest jedyną polską drużyną, która w tym sezonie pokonała ŁKS Commercecon.

Wyróżnienia i nagrody dla zawodniczek obydwu drużyn wręczyli m.in. Burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz i Sekretarz Miasta Piotr Bobak. – Dla Nysy organizacja tak dużego wydarzenia to z pewnością ogromne wyróżnienie i możliwość pokazania się z jak najlepszej strony – mówi Kordian Kolbiarz.  –  Cieszy mnie frekwencja w Hali Nysa i żywiołowy doping. Cieszą także coraz większe sukcesy naszej drużyny żeńskiej. Obyśmy ją kiedyś zobaczyli w turnieju finałowym Pucharu Polski. Będę gorąco dopingował, aby tak się stało.

#TAURONPucharPolski

fot. Andrzej Babiński, Tauron Liga

Redaktor: Andrzej Babiński

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Stypendia dla studentów

Stypendia dla studentów

27 września 2023  

1 października rozpoczyna się nabór wniosków w o przyznanie „Mieszkaniowego Stypendium Burmistrza Nysy”, „Stypendium Burmistrza Nysy” oraz „Stypendium Burmistrza Nysy dla Olimpijczyka”.

Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem stypendiów. Termin składania wniosków upływa dnia 15 października br.

Turniej siatkówki o Puchar Rektora PANS i Burmistrza Nysy

Turniej siatkówki o Puchar Rektora PANS i Burmistrza Nysy

25 września 2023  

W niedzielę 24 września roku na Hali Sportowej Naszej Uczelni przy ul. Głuchołaskiej zakończył się dwudniowy turniej siatkówki żeńskiej o Puchar Rektora Państwowej Akademii Nauk Stosowanych i Burmistrza Nysy, który został zorganizowany w ramach obchodów 800-lecia Nysy.

Nowy spektakl Teatru Miejskiego w Nysie

Nowy spektakl Teatru Miejskiego w Nysie

25 września 2023  

Teatr Miejski w Nysie zaprasza na spektakl ,,Okno na parlament”. Premiera już 8 października o godz. 18.00. 

VIII sesji Młodzieżowej Rady w Nysie

VIII sesji Młodzieżowej Rady w Nysie

25 września 2023  

Sesja odbędzie się w dniu 26 września 2023 r. o godz. 13.30.

EFS Opolskie