Zagrali dla Franka Tokarskiego

Zagrali dla Franka Tokarskiego

Kategoria: Aktualności, Nauka i edukacja
18 marca 2024
DRUKUJ

Poniedziałkowy (11 marca 2024r), ciepły wieczór stał się jeszcze cieplejszy za sprawą przedszkolaków i uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego w Nysie , którzy zaprosili mieszkańców Nysy do Nyskiego Domu Kultury na wydarzenie pod wspólnym tytułem: „Gramy dla Franka”. Bo to właśnie Franek Tokarski – były zawodnik Polonii Nysa, który przechodzi rehabilitację po wypadku, był bohaterem wieczoru.

Na widowni zasiedli szczególni goście: Pan Kordian Kolbiarz Burmistrz Nysy, Pan Marek Rymarz- wiceburmistrz Nysy, Pani Ewelina Szewczuk- radna Rady Miejskiej w Nysie, Pan Adam Fujarczuk- dyrektor Gminnego Zarządu Oświaty, Pani Małgorzata Leśniewska- wicedyrektor Gminnego Zarządu Oświaty, Pan Ryszard Łoboda- dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego w Nysie. Salę nyskiego teatru wypełnili mieszkańcy naszego miasta, którzy okazali wielkie serce.

Jako pierwsze swoje umiejętności zaprezentowały przedszkolaki z grup „Żabki”, „Pszczółki” i „Biedronki”, które zupełnie bez tremy zaśpiewały i zatańczyły do popularnych piosenek. Po tym wzruszającym występie przyszedł czas na uczniów klas SP nr 2 z OMS w Nysie,  którzy zaprezentowali się w inscenizacji „Całkiem nowa bajka, czyli czy tutaj mieszka królewna Śnieżka”. Młodzi aktorzy wspaniale zaprezentowali się na scenie, czego dowodem były gromkie brawa.

Organizatorami wydarzenia byli: Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego w Nysie, Nyski Dom Kultury, Wolontariat Szkolny oraz Fundacja „Moc Pomocy”.

Kwoty, które udało się zebrać z licytacji voucherów, zasiliły puszki wolontariuszy.  Łącznie udało się zebrać ponad 3400 zł. Pieniądze zostaną wpłacone na konto Franka.

Mamy wspaniałą młodzież! Pełną empatii i chęci pomocy. Przy tym niezwykle zdolną i utalentowaną. Bo – oprócz talentu aktorskiego – pokazali także inne umiejętności. Autorką choreografii była uczennica klasy piątej- Nina Jaseniuk, która wraz z koleżankami i kolegami zaprezentowała niezwykły pokaz akrobatyczno- taneczny. A przepiękną, baśniową scenografię przygotowały uczennice także klasy piątej: Jagoda Kuraś i Emilka Węgrzyn pod opieką pani Bożeny Gądek- nauczycielki plastyki. Jestem z nich dumna!

Dorota Woźniak- nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 2 z OMS w Nysie i pomysłodawczyni akcji

Redaktor: Łukasz Bressa

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Dyżur specjalistów w ŚDS

Dyżur specjalistów w ŚDS

24 kwietnia 2024  

Środowiskowy Dom Samopomocy Caritas Diecezji Opolskiej w Nysie informuje, że w poniedziałek 6 maja 2024 r., w godzinach od 15:00 do 17:00, odbędzie się kolejny comiesięczny popołudniowy dyżur specjalistów – pracowników ŚDS.

Kolejne sukcesy nyskich gimnastyków

Kolejne sukcesy nyskich gimnastyków

23 kwietnia 2024  

W dniach 18-21 kwietnia we Wrocławiu odbyły się finały XXX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w gimnastyce sportowej.

5. tom „Encyklopedii Solidarności”

5. tom „Encyklopedii Solidarności”

23 kwietnia 2024  

26 kwietnia (piątek) Muzeum Powiatowe w Nysie zaprasza na promocję Encyklopedii Solidarności. Opozycja w PRL 1976-1989, t. 5.

Międzynarodowy Dzień Ziemi

Międzynarodowy Dzień Ziemi

22 kwietnia 2024  

22 kwietnia to międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji do działania przystąpili pracownicy McDonald’s, PKP PLK S.A oraz skazani z Zakładu Karnego w Nysie. Akcję wsparła Spółka EkoNysa, która odebrała i zagospodarowała ok. 60 worków z odpadami. Cieszymy się, że z roku na rok zmniejsza się ilość zebranych odpadów. Podczas zeszłorocznej akcji sprzątania tego samego terenu zebrano ponad 150 worków z odpadami.

EFS Opolskie