ZAKSA za silna. Pewna wygrana w Nysie.

ZAKSA za silna. Pewna wygrana w Nysie.

Kategoria: Aktualności, Kultura i sport
4 października 2021
DRUKUJ

Historia lubi się powtarzać. Na inaugurację sezonu Plus Ligi ZAKSA Kędzierzyn Koźle pokonała Stalowców bez straty seta. Podopiecznych Krzysztofa Stelmacha czeka seria trudnych meczy.

Takich kolejek do kasy biletowej dawno już nie było, a Hala Nysa zapełniła się do ostatniego widza (bez jednej złożonej trybuny). Wszyscy liczyli, że siatkarskie derby Opolszczyzny przyniosą dużo emocji. Początek był wyrównany, a obie drużyny popełniały sporo błędów własnych. – Byliśmy nieco spięci – mówi przyjmujący gości, Kamil Semeniuk. – Miło było wreszcie zagrać przy pełnych trybunach.

Kibice Stali po letnich transferach liczyli na lepsze przyjęcie i wyższą skuteczność w ataku. Dzięki temu żółto-niebiescy momentami byli w stanie nawiązać z ZAKSĄ wyrównaną walkę. W drużynie gości w mecz dobrze weszli Semeniuk i Kaczmarek. Po drugiej stronie siatki zagrywką straszyli Mitchell Stahl i Wassim Ben Tara. To było jednak za mało na wicemistrza Polski. Jak podkreśla Krzysztof Stelmach, pierwszy set mógł się potoczyć inaczej, gdyby udało się wykorzystać kilka przechodzących piłek. Na pustej siatce zabrakło jednak zimnej krwi. – Na cztery przechodzące piłki, skończyliśmy tylko jedną – mówi Stelmach. – To dopiero pierwszy mecz sezonu więc nikt nie załamuje rąk i będziemy robić swoje.

Druga partia miała podobny scenariusz. Obydwu zespołom brakowało powtarzalności, a punkty były zdobywane krótkimi seriami, po czym następowało załamanie gry. Przy siatce skuteczniej zagrali jednak zawodnicy Gheorghe Cretu.

Trzeci set był wyraźne pod dyktando przyjezdnych, którzy szybko uciekli z wynikiem. Stalowcy nie byli w stanie zatrzymać przede wszystkim Kamila Semeniuka, którego wybrano MVP spotkania. – Postawiliśmy się ZAKSIE w dwóch setach, ale zabrakło trochę zgrania po naszej stronie – ocenił po meczu amerykański środkowy Stali, Mitchell Stahl. – To jeszcze wczesna faza sezonu, więc na pewno jeszcze pokażemy, że stać nas na lepszą grę. 

Stal Nysa 0-3 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (22:25, 21:25, 20:25)

fot. Stal Nysa

Redaktor: Andrzej Babiński

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Nyska Kronika Filmowa – odc. 448

Nyska Kronika Filmowa – odc. 448

12 lipca 2024  

W naszym mieście powstaną kolejne nowe mieszkania. Dziś w kronice powiemy też o pikniku rodzinnym nad Jeziorem Nyskim i muzycznej podróży na Placu Paderewskiego, a także o kolejnej rocznicy powodzi z 1997 roku.

Dzienny Dom Pobytu zakupi defibrylatory oraz sprzęt do pierwszej pomocy

Dzienny Dom Pobytu zakupi defibrylatory oraz sprzęt do pierwszej pomocy

12 lipca 2024  

Dzienny Dom Pobytu został laureatem VI edycji programu „Wzmocnij Swoje Otoczenie”.

Tadeusz „Tadek” Polkowski wystąpi w Nysie

Tadeusz „Tadek” Polkowski wystąpi w Nysie

11 lipca 2024  

Tadeusz „Tadek” Polkowski wystąpi 13 lipca w Nysie. Na koncert zapraszają IPN i Kryptonim T-IV.

Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa

Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa

10 lipca 2024  

Zapraszamy na obchody Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa. Uroczystości odbędą się 11 lipca o godz. 9.00 pod tablicą przy Urzędzie Miejskim w Nysie, od strony ulicy Chodowieckiego.

EFS Opolskie