Pogoda w Nysie

Poniedziałek 15.04.2024
Ludwiny, Wacławy i Anastazji
12°C
PM10 - 11 μg/m3
Stan powietrza - Bardzo dobry
Złote Gody w USC

Złote Gody w USC

Kategoria: Aktualności
20 lipca 2023
DRUKUJ

Każda rodzinna uroczystość jest okazją do świętowania, ale Złote Gody to rocznica niezwykła, tak jak niezwykłe są pary, które przeżyły razem pół wieku. To właśnie ta piękna okazja była powodem spotkania, jakie odbyło się w sobotę, 15 lipca w Urzędzie Miejskim w Nysie.

Uroczystego aktu wręczenia medali „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” dokonał Burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz. Medale przyznawane są przez Prezydenta RP i stanowią nagrodę dla osób, które przeżyły co najmniej 50 lat w jednym związku małżeńskim. Te wspólne 50 lat zasługuje na podziękowania za godne i długie pożycie małżeńskie oraz za piękny przykład dla młodego pokolenia.

Oprócz medali Jubilaci otrzymali pamiątkowe listy gratulacyjne, kwiaty i okolicznościowe upominki. Nie zabrakło również symbolicznej lampki szampana i tradycyjnego „Sto lat”. Oprawę artystyczną zapewnił niezawodny Zespół Wokalny z Hajduk Nyskich wraz z prowadzącym Stanisławem Wodnickim.

Drodzy Jubilaci – życzymy kolejnych  dni, miesięcy i lat pełnych szczęścia i radości, ciągłego uśmiechu na twarzy, jak również tego , aby cieszyć się życiem, w każdym jego momencie. Niech ta szczególna rocznica będzie okazją nie tylko do wspomnień, ale także do pogodnego spojrzenia w przyszłość.

Redaktor: Łukasz Bressa

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Dyżur specjalistów w ŚDS

Dyżur specjalistów w ŚDS

15 kwietnia 2024  

Środowiskowy Dom Samopomocy Caritas Diecezji Opolskiej w Nysie informuję, że w poniedziałek 6 maja 2024 r., w godzinach od 15:00 do 17:00, odbędzie się kolejny comiesięczny popołudniowy dyżur specjalistów – pracowników ŚDS.

Kolejne inwestycje drogowe w Gminie

Kolejne inwestycje drogowe w Gminie

15 kwietnia 2024  

5 kwietnia podpisano kolejną umowę na realizację inwestycji drogowych na terenie Gminy Nysa.

Rusza tężnia!

Rusza tężnia!

12 kwietnia 2024  

Tężnia solankowa na Placu Paderewskiego rusza już w najbliższą sobotę, 13 kwietnia.

Nyska Kronika Filmowa – odc. 436

Nyska Kronika Filmowa – odc. 436

12 kwietnia 2024  

Kordian Kolbiarz przez kolejne 5 lat będzie burmistrzem Nysy. Dziś w kronice powiemy nie tylko o wyborach, ale także uruchomieniu tężni, muzycznych gwiazdach Dni Nysy i bardzo ciekawej inicjatywie naszej biblioteki.

EFS Opolskie