Pogoda w Nysie

Niedziela 05.12.2021
Sabiny, Krystyny i Edyty
2°C
PM10 - 31 μg/m3
Stan powietrza - Dobry
Zmiana organizacji ruchu drogowego

Zmiana organizacji ruchu drogowego

Kategoria: Aktualności
26 Październik 2021
DRUKUJ

W okresie od 29.10.2021 r. od godz. 9:00 do 2.11.2021 r. do godz. 9:00, na drogach Nysy zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu.

Zmiany w organizacji ruchu przy Cmentarzu Komunalnym (ul. Mieczysława I ):

Na ul. Saperskiej wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowego (w kierunku do jeziora) oraz „strefa zamieszkania”. Parkowanie na tej ulicy będzie możliwe tylko w wyznaczonych miejscach, prędkość maksymalna wynosić będzie 20 km/h, przypominamy także o obowiązku ustąpienia pierwszeństwa pieszym w wyznaczonej strefie. Jednokierunkowa będzie również ul. Głowackiego.

Na ulicy Mieczysława I i Ujejskiego obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 40 km.h. Po lewej stronie ul. Mieczysława I jadąc w kier. Otmuchowa będzie obowiązywał całkowity zakaz zatrzymywania, po prawej stronie „ zakaz postoju”.

Parkowanie na ul. Obrońców Tobruku będzie możliwe od budynku PWSZ do Wieży Ciśnień z możliwością zawrócenia w jej rejonie. Zostanie tam wprowadzona strefa zamieszkania- parkowanie tylko w wyznaczonych miejscach, prędkość ograniczona do 20 km/h , pierwszeństwo przed pojazdem mają piesi!

Na ul. Eichendorfa obowiązywać będzie całkowity zakaz zatrzymywania po obu stronach drogi.

Zmiany organizacji w ruchu przy cmentarzu na ul. Złotogłowickiej

Jak co roku będzie można parkować samochody w miejscach wyznaczonych przez zarządcę drogi (tereny zielone). Po prawej stronie jadąc od miasta obowiązywał będzie całkowity zakaz zatrzymywania, po lewej „zakaz zatrzymywania” – nie dot. chodnika. Wprowadzone zostanie również ograniczenie prędkości do 40 km/h.

Zmiany organizacji w ruchu przy cmentarzu na ul. Szczecińskiej:

Na ul. Baligrodzkiej (od ul. Krawieckiej do Czarnieckiego) wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy (na Hajduki Nyskie), na tej ulicy będzie możliwość parkowania samochodów po prawej stronie, ruch jednokierunkowy wprowadzony zostanie także na ul. Szczecińskiej. Parkowanie będzie możliwe od ul. Ściegiennego do parkingu przy cmentarzu po lewej stronie jezdni.

Dodatkowo w niektórych miejscach, a szczególnie przy Cmentarzu Komunalnym przy ul. Mieczysława I wprowadzone zostaną znaki w postaci tabliczek “T-24” (holownik) umieszczone pod znakiem “zakaz zatrzymywania”. Policja przypomina, że każdy kto nie zastosuje się do znaków może liczyć się z tym, że jego pojazd zostanie odholowany na parking strzeżony na jego koszt.

W związku z przewidywanym dużym natężeniem ruchu kierujących i pieszych w tym okresie, policja apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie cmentarzy. Stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy, znaków i sygnałów drogowych.

Funkcjonariusze przypominają również o ograniczeniach w ruchu pojazdów ciężarowych i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton (z wyłączeniem autobusów oraz niektórych innych pojazdów ze względu na rodzaj wykonywanego przewozu), w następujących terminach:

– 31.10.2019 od godziny 18:00 do godziny 22:00;
– 01.11.2019 od godziny 8:00 do godziny 22:00.

 

Źródło: KPP Nysa

Redaktor: Łukasz Bressa

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Kolejny raz startuje Budżet Obywatelski Gminy Nysa

Kolejny raz startuje Budżet Obywatelski Gminy Nysa

3 Grudzień 2021 r. /  

Od 3 grudnia 2021 r. mieszkańcy mogą zgłaszać inicjatywy obywatelskie, które przyczynią się do pozytywnego rozwoju naszej Gminy. Wnioski przyjmowane będą do 13 grudnia 2021 r.

Rozpoczęcie Funkcjonowania Nowego Klubu Seniora

Rozpoczęcie Funkcjonowania Nowego Klubu Seniora

2 Grudzień 2021 r. /  

1 stycznia 2022 roku rusza trzeci klub seniora w Nysie, tym razem przy ul. Franciszkańskiej.

Postoje mammobusów w grudniu

Postoje mammobusów w grudniu

2 Grudzień 2021 r. /  

Droga mamo, babciu, ciociu, siostro… Zadbaj o siebie i zbadaj się. Do Nysy mammobus ponownie zawita w dniu 8 grudnia.

Nowy plan na stadion “Stali”

Nowy plan na stadion “Stali”

1 Grudzień 2021 r. /  

Przyszłość „Stadionu Stali” w centrum Nysy od jakiegoś czasu budzi emocje wśród mieszkańców, którzy podzielili się na tych stających w obronie utrzymania jego funkcji sportowo – rekreacyjnej i tych, którzy widzą na tym terenie jeszcze inne możliwość. Dziś na sesji Rady Miejskiej w Nysie przedstawiony został nowy pomysł łączący obie te grupy.

EFS Opolskie