Znamy wyniki Pereł Nysy i Nyskiego Konkursu Reklamowego

Znamy wyniki Pereł Nysy i Nyskiego Konkursu Reklamowego

Kategoria: Aktualności
4 października 2022
DRUKUJ
Statuetka „Perły Nysy” ozdobi gmach zabytkowej kamienicy przy ul. Moniuszki 2. Jury konkursowe doceniło kunszt wykonania na nowo elewacji i zachowanie sztukaterii. Gala podsumowująca kolejną edycję konkursu odbyła się w poniedziałek na małej scenie Nyskiego Domu Kultury. Tego dnia poznaliśmy również najlepsze szyldy i witryny sklepowe w mieście.

Perły Nysy 2022

Werdykt kapituły 8. edycji konkursu architektonicznego Perły Nysy odczytała jej przewodnicząca – prof. Monika Kamińska. Nie był on jednomyślny, bo konkurencja była mocna. – Remont przy Moniuszki 2 przeprowadziliśmy w 2020 roku, także dzięki dofinansowaniu z Gminy Nysa w kwocie 80 tys. – mówi administrator wspólnoty, Tomasz Ciesielski. – Bardzo cieszymy się z wygranej, ale już myślimy o remoncie dachu. W takich starych budynkach zawsze jest coś do zrobienia.
Ideą Konkursu jest wyróżnienie obiektów architektonicznych i uhonorowanie ich właścicieli za przywrócenie budynkom świetności, dbałość o estetykę i wygląd Gminy oraz innowacyjność. Nagrodą główną oprócz statuetki jest czek o wartości 10 000 zł. Ten z rąk Burmistrza Nysy odebrał administrator wspólnoty. Pozostali nominowani zostali uhonorowani dyplomem. Jak podkreśla włodarz miasta – to również dzięki mieszkańcom i ponoszonym przez nich nakładom Nysa staje się piękniejsza. Obok inwestycji ze środków Unii Europejskiej, poszczególne wspólnoty, firmy, czy właściciele posesji dokładają swoją cegiełkę do zachowania estetyki miasta.

fot. Tegoroczny zwycięzca konkursu – kamienica przy Moniuszki 2

Najlepsze reklamy w mieście

Podczas kameralnej gali w NDK, podsumowano również pierwszą edycję Nyskiego Konkursu Reklamowego na najlepszy szyld reklamowy i najlepiej zaaranżowaną witrynę sklepową. Wygrali odpowiednio firma Trek Central Bike oraz Dress Room Nysa. Tu konkurencja była jeszcze większa, a oczywiście wszystkie nominowane szyldy i witryny musiały spełniać zapisy Kodeksu Krajobrazowego. Jego wprowadzenie przed kilkoma laty przyczyniło się do wyczyszczenia Nysy z nadmiaru nośników reklam. – Jestem dumny, że jakość i estetyka wykonanej przez firmę Juwex reklamy została zauważona – mówi, Krzysztof WeznerWraz z właścicielami firmy Trek udało się wypracować koncepcję reklamy wyglądającej nowocześnie i minimalistycznie oraz bez przesytu. Kodeks wprowadza pewne ograniczenia, ale mimo wszystko oceniam go na plus. Reklamy według wytycznych są bardziej estetyczne i bardziej się podobają samym klientom.

Galę uświetnił muzyczny duet Miriam Szlempo oraz Piotr Skrzypulec.

Za organizację wydarzenia odpowiedzialny był Wydział Kultury, Sportu, Turystyki i Ochrony Zabytków oraz Nyski Dom Kultury im. Wandy Pawlik.

fot. Najlepsza witryna sklepowa

fot. Najlepszy szyld zdaniem kapituły konkursowej

Redaktor: Andrzej Babiński

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Nyska Kronika Filmowa – odc. 448

Nyska Kronika Filmowa – odc. 448

12 lipca 2024  

W naszym mieście powstaną kolejne nowe mieszkania. Dziś w kronice powiemy też o pikniku rodzinnym nad Jeziorem Nyskim i muzycznej podróży na Placu Paderewskiego, a także o kolejnej rocznicy powodzi z 1997 roku.

Dzienny Dom Pobytu zakupi defibrylatory oraz sprzęt do pierwszej pomocy

Dzienny Dom Pobytu zakupi defibrylatory oraz sprzęt do pierwszej pomocy

12 lipca 2024  

Dzienny Dom Pobytu został laureatem VI edycji programu „Wzmocnij Swoje Otoczenie”.

Tadeusz „Tadek” Polkowski wystąpi w Nysie

Tadeusz „Tadek” Polkowski wystąpi w Nysie

11 lipca 2024  

Tadeusz „Tadek” Polkowski wystąpi 13 lipca w Nysie. Na koncert zapraszają IPN i Kryptonim T-IV.

Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa

Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa

10 lipca 2024  

Zapraszamy na obchody Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa. Uroczystości odbędą się 11 lipca o godz. 9.00 pod tablicą przy Urzędzie Miejskim w Nysie, od strony ulicy Chodowieckiego.

EFS Opolskie