Pogoda w Nysie

Wtorek 20.02.2024
Leona, Ludomira i Zenobiusza
4°C
PM10 - 17 μg/m3
Stan powietrza - Bardzo dobry
Znamy wyniki Pereł Nysy i Nyskiego Konkursu Reklamowego

Znamy wyniki Pereł Nysy i Nyskiego Konkursu Reklamowego

Kategoria: Aktualności
4 października 2022
DRUKUJ
Statuetka „Perły Nysy” ozdobi gmach zabytkowej kamienicy przy ul. Moniuszki 2. Jury konkursowe doceniło kunszt wykonania na nowo elewacji i zachowanie sztukaterii. Gala podsumowująca kolejną edycję konkursu odbyła się w poniedziałek na małej scenie Nyskiego Domu Kultury. Tego dnia poznaliśmy również najlepsze szyldy i witryny sklepowe w mieście.

Perły Nysy 2022

Werdykt kapituły 8. edycji konkursu architektonicznego Perły Nysy odczytała jej przewodnicząca – prof. Monika Kamińska. Nie był on jednomyślny, bo konkurencja była mocna. – Remont przy Moniuszki 2 przeprowadziliśmy w 2020 roku, także dzięki dofinansowaniu z Gminy Nysa w kwocie 80 tys. – mówi administrator wspólnoty, Tomasz Ciesielski. – Bardzo cieszymy się z wygranej, ale już myślimy o remoncie dachu. W takich starych budynkach zawsze jest coś do zrobienia.
Ideą Konkursu jest wyróżnienie obiektów architektonicznych i uhonorowanie ich właścicieli za przywrócenie budynkom świetności, dbałość o estetykę i wygląd Gminy oraz innowacyjność. Nagrodą główną oprócz statuetki jest czek o wartości 10 000 zł. Ten z rąk Burmistrza Nysy odebrał administrator wspólnoty. Pozostali nominowani zostali uhonorowani dyplomem. Jak podkreśla włodarz miasta – to również dzięki mieszkańcom i ponoszonym przez nich nakładom Nysa staje się piękniejsza. Obok inwestycji ze środków Unii Europejskiej, poszczególne wspólnoty, firmy, czy właściciele posesji dokładają swoją cegiełkę do zachowania estetyki miasta.

fot. Tegoroczny zwycięzca konkursu – kamienica przy Moniuszki 2

Najlepsze reklamy w mieście

Podczas kameralnej gali w NDK, podsumowano również pierwszą edycję Nyskiego Konkursu Reklamowego na najlepszy szyld reklamowy i najlepiej zaaranżowaną witrynę sklepową. Wygrali odpowiednio firma Trek Central Bike oraz Dress Room Nysa. Tu konkurencja była jeszcze większa, a oczywiście wszystkie nominowane szyldy i witryny musiały spełniać zapisy Kodeksu Krajobrazowego. Jego wprowadzenie przed kilkoma laty przyczyniło się do wyczyszczenia Nysy z nadmiaru nośników reklam. – Jestem dumny, że jakość i estetyka wykonanej przez firmę Juwex reklamy została zauważona – mówi, Krzysztof WeznerWraz z właścicielami firmy Trek udało się wypracować koncepcję reklamy wyglądającej nowocześnie i minimalistycznie oraz bez przesytu. Kodeks wprowadza pewne ograniczenia, ale mimo wszystko oceniam go na plus. Reklamy według wytycznych są bardziej estetyczne i bardziej się podobają samym klientom.

Galę uświetnił muzyczny duet Miriam Szlempo oraz Piotr Skrzypulec.

Za organizację wydarzenia odpowiedzialny był Wydział Kultury, Sportu, Turystyki i Ochrony Zabytków oraz Nyski Dom Kultury im. Wandy Pawlik.

fot. Najlepsza witryna sklepowa

fot. Najlepszy szyld zdaniem kapituły konkursowej

Redaktor: Andrzej Babiński

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Wraca Pchli Targ!

Wraca Pchli Targ!

20 lutego 2024  

Gmina Nysa i Agencja Rozwoju Nysy organizują dla mieszkańców pierwszą w tym roku edycję jarmarku rzeczy używanych „Pchli Targ”. Termin jarmarku to 2 marca 2024 r. przed Halą Nysa przy ul. Sudeckiej, w godzinach 8.00-12.00.

Zapraszamy na Jarmark Wielkanocny

Zapraszamy na Jarmark Wielkanocny

19 lutego 2024  

Tegoroczny Jarmark odbędzie się w dniach 22-24 marca, a stoiska handlowe znów staną w Rynku. Oprócz produktów regionalnych, organizatorzy przygotowali moc atrakcji.

Nyska Kronika Filmowa – odc. 428

Nyska Kronika Filmowa – odc. 428

16 lutego 2024  

Wracają Dni Nysy! Impreza oczywiście odbędzie się w maju. Nie zabraknie gwiazd muzyki, wesołego miasteczka, pysznego jedzenia i występów lokalnych grup. Dziś powiemy także o naborach na mieszkania na ul. Wałowej i podsumujemy galę Trytona Nyskiego.

Wracają Dni Nysy!

Wracają Dni Nysy!

16 lutego 2024  

Przed nami tradycyjne Dni Nysy! Impreza oczywiście odbędzie się w maju. Nie zabraknie gwiazd muzyki, wesołego miasteczka, pysznego jedzenia i występów lokalnych grup. – Już teraz zapraszam wszystkich mieszkańców do świętowania. Przygotujemy wiele atrakcji dla każdego  – mówi Kordian Kolbiarz, Burmistrz Nysy.

EFS Opolskie