Wirtualny szlak forteczny

Data publikacji: 22 lipca 2021

„Przewodnik po Fortach Nyskich na bazie wirtualnego spaceru” to nowy produkt turystyczny, który trafia w ręce turystów i mieszkańców.

Forty Nysa – zwiedzanie

Od wielu miesięcy trwają prace przy uporządkowaniu szlaków turystycznych w mieście. Jednym z ważniejszych wydarzeń było powstanie Miejskiego Szlaku Turystycznego, który scalił większość atrakcji naszego miasta. Szlak Forteczny jest jego uzupełnieniem, który prowadzi turystę po oznakowaniu z Bastionu św. Jadwigi na FORT 2, prezentując po drodze najcenniejsze obiekty nyskich fortyfikacji. Prace na szlaku fortecznym trwają cały czas, powstaje nowa infrastruktura typu: tablice, kierunkowskazy, mapy, odznaki.

Szlak Forteczny doczekał się również prezentacji w formie multimedialnej na bazie spaceru wirtualnego i map panoramicznych z wykorzystaniem drona. Bez wychodzenia z domu można zobaczyć perełki Twierdzy Nysa i zaplanować zwiedzanie Nysy. Dzięki przygotowanej stronie internetowej turyści odwiedzający Śląski Rzym poznają dogodne dojścia do poszczególnych budowli.

wirtualny spacer – szlak forteczny

U góry przewodnika można również przełączyć widok na szlak miejski, by zobaczyć wszystkie najważniejsze miejsca w Śląski Rzymie (zobacz).

Szlak Forteczny powstał w ramach projektu „Twierdza Nysa – wspólne dziedzictwo kulturowe pogranicza – etap II”, realizowanego przez Urząd Miejski w Nysie.