Ogólnopolski Festiwal Filmów Milita ...

13 sierpnia 2020 Piastowska 19, 48-300 Nysa

Serdecznie zapraszamy na I Ogólnopolski Festiwal Filmów Militarnych na Bastionie św. Jadwigi.

W repertuarze sobotniego kina pod chmurką znajdą się takie filmy jak:

  • Cud nad Wisłą 1920,
  • Chłopcy z lasu,
  • Podróżnik. Akcja Inteligencja,
  • Oni szli szarymi szeregami,
  • Morze Hallera,
  • Syria – Atak na Różawę 44,
  • Tę rodzinę trzeba wytępić,
  • Nie tylko enigma,
  • Błękitna Armia 1917 – 1919.

Dla najmłodszych przygotowano atrakcje.

 

REDAKTOR: Andrzej Babiński

Piłkarskie święto w Nysie

13 sierpnia 2020 Sudecka 23, 48-303 Nysa

Po wielkim sukcesie i zdobyciu regionalnego Pucharu Polski, Polonia Nysa nie ma czasu na świętowanie. Na podopiecznych Arkadiusza Batora czekają bowiem kolejne wyzwanie. Już 15 sierpnia do naszego miasta przyjedzie beniaminek 1 ligi. Górnik Łęczna będzie przeciwnikiem Polonii Nysa w 1/32 finału Pucharu Polski na szczeblu centralnym.

Mecz rozpocznie się o godz. 16.00. Wstęp kosztuje 10 zł. Bilety można kupić wyłącznie drogą elektroniczną. Wejściówki są dostępne na stronie www.sklep.kspolonianysa.pl.

REDAKTOR: Andrzej Babiński

Turniej siatkówki plażowej o puchar ...

13 sierpnia 2020 Jezioro Nyskie

Już w najbliższą niedzielę (16.08) czekają nas kolejne emocje sportowe. Na plaży głównej Jeziora Nyskiego w Skorochowie odbędzie się turniej siatkówki plażowej o puchar Burmistrza Nysy. 

Początek zmagań o godz. 9.30. W puli nagród jest 1000 złotych. Patronat nad wydarzeniem objął Poseł na Sejm RP, Kamil Bortniczuk.

 

REDAKTOR: Andrzej Babiński

Stulecie zwycięstwa - Bitwa Warszaws ...

13 sierpnia 2020 Daniela Chodowieckiego, 48-300 Nysa

Kolejna wystawa edukacyjna w Nysie stanie na Placu Jana Pawła II, przy Urzędzie Miejskim w Nysie.

Wystawa „Bitwa Warszawska. Stulecie zwycięstwa” pomyślana została jako materiał popularnonaukowy pomocny w uczczeniu setnej rocznicy zwycięskiej dla Polaków Bitwy Warszawskiej. Przypomina najważniejsze fakty i postaci związane z historią wojny polsko-bolszewickiej, jej przyczynami, przebiegiem i skutkami.

 

REDAKTOR: Andrzej Babiński

Grand Prix Polski Skuterów Wodnych

5 sierpnia 2020 Jezioro Nyskie
Już 8 sierpnia, spotykamy się na kolejnej imprezie nad Jeziorem Nyskim. Tym razem zwolennicy szybkich maszyn i ryku silników mają powody do zadowolenia. Wyjątkowe jest to, że zawody rozpoczniemy o godzinie 21.00. Oświetlona tafla Jeziora w takich okolicznościach musi cudowanie wyglądać.
W sposób szczególny zapraszamy do wzięcia udziału w zawodach wszystkie osoby posiadające odpowiednie uprawnienia. Każdy z Was może zmierzyć się z przygotowana trasą. Nie może Was zabraknąć.
Rywalizacja będzie toczyć się osobno w klasyfikacji amatorów (to nowość!). Każdy kto posiada skuter i ma uprawnienia może wystartować w zawodach.
REDAKTOR: Andrzej Babiński