SPOTKANIE W RAMACH KLUBU DKK

5 września 2022 Biblioteka Publiczna Miejska i Gminna im. Wł. Broniewskiego, Sukiennicza, Nysa

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Nysie zaprasza na spotkanie w ramach klubu DKK- omawiana będzie książka: „WYMAZANA GRANICA. ŚLADAMI II RZECZYPOSPOLITEJ” Tomasza Grzywaczewskiego.  Wstęp wolny.

REDAKTOR: Natalia Wiśniewska

POLSKA NOC KABARETOWA

5 września 2022 Hala Nysa, Sudecka, Nysa

POLSKA NOC KABARETOWA 2022
Zapraszamy na premierowe skecze w wykonaniu śmietanki polskiego kabaretu. Polska Noc Kabaretowa 2022 – uratujemy Twoje miasto 18.09.2022 r. w Hali Nysa.

Nadciąga legendarna Polska Noc Kabaretowa 2022. Wyjątkowa edycja największej Kabaretowej trasy w Polsce. Największy, epicki skład artystów. Tematy, jakich jeszcze nie poruszaliśmy i śmiech, który będzie niósł się przez całą Polskę. Tym razem na tapetę bierzemy… Twoje miasto! Sprawdzimy, co u Was słychać, skomentujemy aktualne afery, lokalne sukcesy i porażki, nie oszczędzimy rządzących, ale i zwykłych mieszkańców. Wystąpią Kabaret Skeczów Męczących, Kabaret Młodych Panów, Kabaret Nowaki, Kabaret Smile, Kabaret K2, Kabaret Moralnego Niepokoju z interaktywnym udziałem Roberta Górskiego oraz Dziennikarki Zangażowane i Szymon Łątkowski. Prowadzeniem Polskiej Nocy Kabaretowej 2022 zajmie się Bartosz Klauzinski z Kabaret K2. Zobacz swoje miasto oczami kabaretów.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:
• Impreza trwa około 3,5h (w tym 15min przerwa)
• Prosimy sprawdzić dokładnie, czy maja Państwo poprawnie wydrukowane bilety.
• Bramki otwieramy punktualnie godzinę przed startem imprezy.
• Nic nie można wnosić na teren obiektu. Dopuszczalne są tylko plastikowe butelki z napojem oryginalnie zapakowane o pojemności max 0,5l.

REDAKTOR: Natalia Wiśniewska

ZE STALI I SZKŁA- HISTORIA ZBIORNIKA ...

5 września 2022 Muzeum Powiatowe w Nysie, Biskupa Jarosława, Nysa
Muzeum Powiatowe w Nysie zaprasza na oprowadzanie kuratorskie po wystawie pt. „Ze stali i szkła – Historia Zbiornika Otmuchowskiego” od 17-18 września, start o godzinie 12:00 w budynku przy ul. Biskupa Jarosława 11 w Nysie.

 

REDAKTOR: Natalia Wiśniewska

Mobilna gra terenowa

5 września 2022 Biblioteka Publiczna Miejska i Gminna im. Wł. Broniewskiego, Sukiennicza, Nysa

Ciekawe wydarzenie szykuje się już 17 września w nyskiej Bibliotece !

W sobotę, 17 września o godzinie 11:00 w arkadach biblioteki rozpocznie się mobilna gra terenowa „TOMEK NA TROPIE NYSKIEJ TAJEMNICY”.

Więcej informacji pod numerem telefonu 77 433 27 56.

REDAKTOR: Natalia Wiśniewska

Ze stali i szkła - Historia Zbiornik ...

5 września 2022 Muzeum Powiatowe w Nysie, Biskupa Jarosława, Nysa
Muzeum Powiatowe w Nysie zaprasza na wystawę pt. „Ze stali i szkła – Historia Zbiornika Otmuchowskiego”, która dostępna będzie w terminie  17.09.2022 – 13.11.2022 r. w budynku przy ul. Biskupa Jarosława 11 w Nysie.
Wernisaż wystawy odbędzie się 16 września (piątek) o godzinie 18.00.
Wstęp zarówno na wernisaż, jak i wystawę jest bezpłatny!
REDAKTOR: Natalia Wiśniewska