Straż Miejska w Nysie

ul. Kolejowa 15

48-300 Nysa

wejście od ul. Chodowieckiego

 GODZINY PRACY:

Poniedziałek – Piątek:  6:00 – 22:00

 TELEFON:

nr tel. stacjonarnego: 77 4080586
nr alarmowy: 986

e-mail: straz@www.nysa.pl

 

Szanowni mieszkańcy gminy Nysa

                     Serdecznie witamy na stronie Straży Miejskiej w Nysie, która jest jedną z najdłużej funkcjonujących formacji tego typu w Polsce, powołanej do działania w Nysie na rzecz społeczności lokalnej już ponad 29 lat temu. Nasi strażnicy zawsze służą pomocą tym, którzy jej potrzebują. Urodziliśmy się w Nysie, tu żyjemy, robimy zakupy, wychowujemy nasze dzieci wraz z Wami drodzy mieszkańcy. Jeżeli macie Państwo jakiś problem, z którym nie możecie sobie poradzić – przekażcie go nam, jeżeli załatwienie go będzie leżeć w naszych kompetencjach – zrobimy to, jeżeli nie – przekażemy go odpowiednim organom, urzędom, osobom.

Strona powstała po to, by informować Was o tym, czym zajmujemy się na co dzień. Jeżeli macie jakieś sugestie dotyczące naszej pracy, to proszę o wiadomość e-mail: straz@www.nysa.pl.

 

Ewakuacja Urzędu Miejskiego

20 października 2023 
W ramach ćwiczeń obronnych „Piast – 23” w dniu dzisiejszym odbyła się ewakuacja Urzędu Miejskiego w Nysie. W zabezpieczeniu budynku brała udział Straż Miejska.
Redaktor: Administrator

Wrak usunięty

30 czerwca 2023 
Kolejny pojazd, którego stan wskazywał na to, że był nieużywany od dłuższego czasu, został w dniu 28.06.2023r. usunięty z drogi – os. Podzamcze sektor C.
Redaktor: Administrator

Wystające żywopłoty

16 czerwca 2023 
Przypominamy właścicielom posesji o przycinaniu gałęzi drzew i żywopłotów wystających na chodnik oraz na jezdnię. Pamiętajmy, że zwisające czy wystające gałęzie mogą znacznie utrudniać poruszanie się pieszym po przyległych chodnikach, zaś wystające na jezdnię żywopłoty mogą zasłonić widoczność kierującemu pojazdem, co stworzy realne zagrożenie w ruchu drogowym. W przypadku stwierdzenia takiej sytuacji prosimy o kontakt ze Strażą Miejską pod numerem 986. Właściciel posesji zostanie zobligowany do przycięcia.  
Redaktor: Administrator

Strażnicy w autobusach

28 kwietnia 2023 
Straż Miejska w Nysie przeprowadza kontrole w pojazdach komunikacji miejskiej na terenie Gminy Nysa. Kontrole mają na celu przeciwdziałać nieprzestrzeganiu przepisów dot. zachowania porządku i spokoju publicznego w autobusach oraz zwiększyć poczucie bezpieczeństwa kierowców i pasażerów korzystających z komunikacji miejskiej.
Redaktor: Administrator

Koperta dla niepełnosprawnych

21 kwietnia 2023 
Na nasz wniosek został usunięty pojazd, który parkował na kopercie dla osób niepełnosprawnych przy ul. Orzeszkowej w Nysie. Pamiętajmy, że na miejscu dla osób niepełnosprawnych parkować mogą pojazdy ze specjalna kartą parkingową, uprawniającą do postoju w tym miejscu. Mandat karny za parkowanie na kopercie przez osobę nieuprawnioną wynosi 800 zł.
Redaktor: Administrator

Kontrola usuwania nieczystości ciek ...

16 lutego 2023 
Od początku tego roku Straż Miejska w Nysie na terenie Gminy Nysa przeprowadza kontrole dotyczące pozbywania się nieczystości ciekłych przez właścicieli nieruchomości, posiadających zbiorniki bezodpływowe (szamba) lub osadniki w instalacjach przydomowych oczyszczalni ścieków. Do przeprowadzenia kontroli wytypowanych zostało 250 nieruchomości. Kontrole mają na celu wykrycie przypadków nieopróżniania szamb i wylewania nieczystości z przepełnionych zbiorników poza teren nieruchomości np.: do rowów melioracyjnych czy cieków wodnych. Podczas kontroli Strażnicy Miejscy sprawdzają czy właściciele nieruchomości posiadają aktualne umowy i dowody uiszczania opłat za usunięcie nieczystości przez podmioty posiadające zezwolenie na działalność w tym zakresie. Pamiętajmy, aby nie doprowadzać do przepełnienia zbiornika lub osadnika […]
Redaktor: Administrator