Straż Miejska w Nysie

ul. Kolejowa 15

48-300 Nysa

wejście od ul. Chodowieckiego

 GODZINY PRACY:

Poniedziałek – Piątek:  6:00 – 22:00

 TELEFON:

nr tel. stacjonarnego: 77 4080586
nr alarmowy: 986

e-mail: straz@www.nysa.pl, dyzurnysm@www.nysa.pl

 

Szanowni mieszkańcy Gminy Nysa

             Serdecznie witamy na stronie Straży Miejskiej w Nysie, powołanej do działania w Nysie na rzecz społeczności lokalnej już ponad 32 lata temu. Nasi strażnicy zawsze służą pomocą tym, którzy jej potrzebują. Jeżeli macie Państwo jakiś problem,    z którym nie możecie sobie poradzić – przekażcie go nam, jeżeli załatwienie go będzie leżeć w naszych kompetencjach – zrobimy to, jeżeli nie – przekażemy go odpowiednim organom, urzędom, osobom.

Strona powstała po to, by informować Was o tym, czym zajmujemy się na co dzień. Jeżeli macie jakieś sugestie dotyczące naszej pracy, to proszę o wiadomość e-mail: straz@www.nysa.pl.

 

Zasady umieszczania plakatów wyborcz ...

5 lutego 2024 
Umieszczanie plakatów wyborczych w pasie drogowym. W związku ze zbliżającymi się wyborami przypominamy komitetom wyborczym o obowiązujących przepisach prawa i procedurach postępowania w zakresie umieszczania plakatów wyborczych w pasie drogowym dróg gminnych. 1. Umieszczenie plakatu wyborczego w pasie drogowym drogi gminnej wymaga zezwolenia zarządcy tej drogi (Burmistrza Nysy). 2. Zezwolenie to decyzja administracyjna, w której zostanie naliczona stosowna opłata za zajęcie pasa drogowego. 3. Za plakat wyborczy umieszczony bez takiej zgody naliczana będzie kara pieniężna. 4. Plakaty umieszczone w pasie drogowym lub w jego sąsiedztwie, które zagrażają bezpieczeństwu ruchu drogowego, będą usuwane. Podstawy prawne: Zgodnie z aktualną linią orzecznictwa sądów […]
Redaktor: Administrator

Nie strzelaj w Sylwestra

29 grudnia 2023 
Lubimy oglądać strzelające  na niebie fajerwerki, jednakże musimy sobie zdać sprawę, że są one bardzo stresujące dla zwierząt. Większość zwierząt domowych jak i dziko żyjących boi się panicznie huku petard i fajerwerków. Psy czy koty zazwyczaj wtedy uciekają przed hałasem z domu lub zrywają się ze smyczy. Wiele naszych pupili nie potrafi potem wrócić do domu. Nie przysparzajmy więc im i sobie niepotrzebnego stresu. Jeśli pies czy kot wychodzi z domu, warto wyposażyć go w tzw, adresatkę, która pozwoli strażnikom czy innym osobom namierzyć właściciela zwierzęcia. Gdy nie uda się upilnować zwierzęcia, skontaktuj się ze Schroniskiem dla Zwierząt lub ze […]
Redaktor: Administrator

Utrzymanie chodników zimą

28 grudnia 2023 
W ramach akcji Zima rozdajemy ulotki przypominające właścicielom nieruchomości o obowiązku odśnieżania chodników.  
Redaktor: Administrator

Palił odpadami w piecu

6 grudnia 2023 
Kolejny mieszkaniec naszego miasta ogrzewał dom odpadami w postaci płyt wiórowych. Sprawca za ten czyn został ukarany mandatem karnym. Pamiętajmy! Spalanie odpadów jest zabronione. Płyta wiórowa nasączona jest klejem syntetycznym. Podczas palenia tego typu odpadów uwalniają się trujące i rakotwórcze związki, które wdychamy z powietrzem. Nie trujmy siebie i innych!  
Redaktor: Administrator

Ewakuacja Urzędu Miejskiego

20 października 2023 
W ramach ćwiczeń obronnych „Piast – 23” w dniu dzisiejszym odbyła się ewakuacja Urzędu Miejskiego w Nysie. W zabezpieczeniu budynku brała udział Straż Miejska.
Redaktor: Administrator