Straż Miejska w Nysie

ul. Kolejowa 15

48-300 Nysa

wejście od ul. Chodowieckiego

 GODZINY PRACY:

Poniedziałek – Sobota:  6:00 – 22:00

 TELEFON:

77 4080586
darmowy numer z telefonu komórkowego: 986

e-mail: straz@www.nysa.pl

 

Szanowni mieszkańcy gminy Nysa

                     Serdecznie witam na stronie Straży Miejskiej w Nysie. Straży, która jest jedną z najdłużej funkcjonujących formacji tego typu w Polsce, powołanej do działania w Nysie na rzecz społeczności lokalnej już ponad 29 lat temu. Nasi strażnicy zawsze służą pomocą tym, którzy jej potrzebują. Urodziliśmy się w Nysie, tu żyjemy, robimy zakupy, wychowujemy nasze dzieci wraz z Wami drodzy mieszkańcy. Jeżeli macie Państwo jakiś problem, z którym nie możecie sobie poradzić – przekażcie go nam, jeżeli załatwienie go będzie leżeć w naszych kompetencjach – zrobimy to, jeżeli nie – przekażemy go odpowiednim organom, urzędom, osobom.

Strona powstała po to, by informować Was o tym, czym zajmujemy się na co dzień. Jeżeli macie jakieś sugestie dotyczące naszej pracy, to proszę o wiadomość e-mail: straz@www.nysa.pl.

Wasz Komendant – Grzegorz Smoleń

Załączniki

Bezpieczna droga do szkoły

3 Wrzesień 2021 r. /  
Jak co roku wraz z rozpoczęciem roku szkolnego rozpoczynamy akcję “Bezpieczna droga do szkoły”. W ramach tej akcji codziennie rano pod nyskimi szkołami podstawowymi będzie można zobaczyć stojącego przy przejściu dla pieszych strażnika miejskiego, którego zadaniem będzie pomoc najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego w bezpiecznym przejściu przez jezdnię. Strażnicy również będą zwracali uwagę na prawidłowe parkowanie pojazdów w pobliżu szkół, by nic nie zagroziło dzieciom w bezpiecznym dotarciu do szkoły.
Redaktor: Administrator

Zmiana godzin pracy SM

2 Wrzesień 2021 r. /  
Informujemy, że od 1 września br. Straż Miejska w Nysie pracuje od poniedziałku do piątku w godz. 6.00-22.00.  
Redaktor: Administrator

Wrak na Batalionów Chłopskich

18 Sierpień 2021 r. /  
W dniu 17.08.2021r. z ul. Batalionów Chłopskich w Nysie na podstawie wydanej przez strażników miejskich dyspozycji został zabrany pojazd marki Fiat. Stan pojazdu wskazywał, że nie był on użytkowany od dłuższego czasu.
Redaktor: Administrator

Plama oleju na rondzie.

20 Lipiec 2021 r. /  
W sobotę 17.07.2021r. około godz. 9.40 dyżurny Straży Miejskiej otrzymał zgłoszenie dotyczące rozlanego oleju na jezdni na wysokości Ronda Pamięci Ofiar Katynia w Nysie. Na miejsce został skierowany patrol Straży Miejskiej, który potwierdził zgłoszenie i zabezpieczył miejsce. Natychmiast powiadomiono Państwową Straż Pożarną, która zneutralizowała i usunęła olej z jezdni.
Redaktor: Administrator

I Rajd Nyski

12 Lipiec 2021 r. /  
W dniu 10.07.2021r. Straż Miejska w Nysie zabezpieczała rajd samochodowy – I Rajd Nyski im. Krzysztofa Borowego, który odbył się na terenie byłego FSD w Nysie. Strażnicy Miejscy czuwali nad porządkiem i bezpieczeństwem osób podczas tej imprezy.
Redaktor: Administrator

Ptak w rynnie...

29 Czerwiec 2021 r. /  
W sobotę 26.06.2021r. dyżurny Straży Miejskiej w Nysie otrzymał zgłoszenie dotyczące ptaka uwięzionego w rynnie budynku szkoły przy ul. Bielawskiej w Nysie. Jak się na miejscu okazało, w dolnej części rynny utknął młody ptak i aby mu pomóc, trzeba było rozkręcić część spustową rynny, dzięki czemu ptak został uwolniony.
Redaktor: Administrator

Okradł śpiącą!

24 Czerwiec 2021 r. /  
Do zdarzenia doszło 23.06.2021r. około 5.00 rano, kiedy to do śpiącej na hamaku kobiety w parku na Alei Lompy w Nysie podszedł mężczyzna i zaczął przeszukiwać torebkę. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamery monitoringu miejskiego a obsługujący je operator natychmiast o zdarzeniu poinformował dyżurnego Policji. Wezwany na miejsce patrol Policji ujął sprawcę kradzieży i obudził okradzioną kobietę. Gdyby nie czujne oko operatora, sprawca kradzieży mógłby nie ponieść konsekwencji a poszkodowana nie odzyskałaby swojej własności.
Redaktor: Administrator

Ułańska fantazja...

10 Czerwiec 2021 r. /  
Około godz. 3.00 nad ranem 10 czerwca 2021r. operator kamer monitoringu wizyjnego zauważył dwóch młodych mężczyzn stojących pod pomnikiem Marszałka Piłsudskiego w Rynku w Nysie. Jeden z mężczyzn, trzymając w ręku wiaderko, na różne sposoby chciał się wspiąć na pomnik. Pomimo pomocnej dłoni kolegi, próby wejścia na pomnik spełzły na niczym i zrezygnowani mężczyźni oddalili się w kierunku ul. Wrocławskiej. Pod pomnikiem pozostawili wiaderko, natomiast na pocieszenie zabrali róże z klombu przy Bazylice. Wybryki młodych mężczyzn zakończył patrol Policji.
Redaktor: Administrator