
Nyska Kronika Filmowa – odc. 382
Dziś w przeglądzie tygodnia powiemy o bardzo ważnej zmianie w nyskim szpitalu. Placówka na nowego zarządcę. Będzie także o awansie naszych siatkarzy do fazy play-off i bardzo udanym jarmarku świątecznym.
W związku z wejściem w życie rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 24 marca br. wprowadzone zostaną kolejne ograniczenia w przekraczaniu granicy państwowej. Dotyczyć one będą osób, które mieszkają w Polsce, bądź w kraju sąsiednim, ale pracują na co dzień w drugim kraju i do tej pory przekraczały granicę regularnie.
Dotychczas, w drodze do pracy i z pracy, osoby te mogły przekraczać granice i nie były objęte 14-dniową kwarantanną. Podstawą do tego były dokumenty potwierdzające zatrudnienie po drugiej stronie granicy.
Począwszy od 27 marca 2020 r. (piątek godz. 00:00) 14-dniową obowiązkową kwarantanną objęte będą również osoby przekraczające granice, na co dzień pracujące w państwie sąsiednim.
Ograniczenia będą obowiązywać na całej granicy RP.
Informacja: Wojewoda Opolski
Dziś w przeglądzie tygodnia powiemy o bardzo ważnej zmianie w nyskim szpitalu. Placówka na nowego zarządcę. Będzie także o awansie naszych siatkarzy do fazy play-off i bardzo udanym jarmarku świątecznym.
PSG Stal Nysa w najlepszej ósemce PlusLigi! W tym numerze ponadto: 3 kwietnia otwarcie Centrum Przesiadkowego w Nysie, studentka PANS wygrała „Szansę na sukces”, uczeń naszej szkoły najlepszy w województwie.
LUX MED Diagnostyka zaprasza na bezpłatne badania mammograficzne dla Pań w wieku 50-69 lat finansowane przez NFZ w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi. Badania można wykonać w dowolnej lokalizacji, niezależnie od miejsca zamieszkania i bez skierowania lekarskiego.
Już pierwsza część sezonu pokazała, że przedsezonowe zapowiedzi Daniela Plińskiego nie były przesadne. PSG Stal Nysa na zakończenie rundy zasadniczej zameldowała się wśród ośmiu najlepszych drużyn, które powalczą w tym roku o Mistrzostwo Polski.