Najlepsze siatkarki w kraju ponownie w Nysie!

Najlepsze siatkarki w kraju ponownie w Nysie!

Kategoria: Aktualności, Kultura i sport
23 lutego 2022
DRUKUJ

Po raz piąty z rzędu turniej finałowy o TAURON Puchar Polski kobiet w siatkówce odbędzie się w Nysie. Wydarzenie z udziałem czterech najlepszych drużyn odbędzie się w Hali Nysa w dniach 26-27 marca 2022 r.

Uczestników turnieju finałowego poznamy jeszcze w lutym po meczach ćwierćfinałowych. 23 lutego LOS Nowy Dwór Mazowiecki podejmie E.LECLERC MOYA Radomkę Radom, dzień później Developres Bella Dolina Rzeszów zmierzy się z UNI Opole, a Grot Budowlani Łódź z BKS Bostik Bielsko-Biała, natomiast 27 lutego obrończynie trofeum z Grupy Azoty Chemika Police podejmą IŁ Capitals Legionovię Legionowo. Zwycięzcy tych meczów pod koniec marca zaprezentują się kibicom w kochającej siatkówkę Nysie.

–  Kolejny raz cztery najmocniejsze drużyny TAURON Pucharu Polski Kobiet przyjadą do Nysy, gdzie w tutejszej pięknej hali powalczą o to bardzo prestiżowe trofeum. Cieszę się, że mimo wygaśnięcia poprzedniej umowy udało nam się porozumieć i znów któraś z naszych świetnych drużyn podniesie w górę TAURON Puchar Polski w hali Nysa. Zawsze w Nysie czujemy się bardzo dobrze, bo Nysa to miasto, które oddycha siatkówką – mówi Artur Popko, prezes Polskiej Ligi Siatkówki S.A. – Nowa umowa zawarta między PLS S.A., a Gminą Nysa obejmuje dwa turnieje finałowe TAURON Pucharu Polski Kobiet – w 2022 oraz 2023 roku.

Po raz pierwszy turniej finałowy Pucharu Polski kobiet odbył się w Nysie w 2018 roku, gdy w finale Grot Budowlani Łódź pokonali ŁKS Commercecon 3:0. Trzy kolejne nyskie finały wygrała drużyna Grupy Azoty Chemika Police, pokonując najpierw dwa razy Developres Rzeszów, a przed rokiem Grota Budowlanych Łódź.

– Nysa, jak było już powiedziane wcześniej, rzeczywiście siatkówką oddycha. I wcale nie są to słowa na wyrost. Do tej pory królowała u nas siatkówka męska, ale od 2018 roku kibice pasjonują się też zmaganiami pań. Od początku turniej finałowy TAURON Pucharu Polski Kobiet cieszy się u nas bardzo dużym zainteresowaniem – mówi Kordian Kolbiarz, Burmistrz Nysy – To już tradycja, że co roku przyjeżdżają do nas najlepsze siatkarki w kraju. Czekamy na kolejny turniej i równie wielkie emocje jak podczas wcześniejszych zmagań. W Hali Nysa na pewno znów nie zabraknie żywiołowego dopingu.

O wydarzeniu mówi Bogdan Wyczałkowski, Prezes Agencji Rozwoju Nysy.

Warto nadmienić, że turniej finałowy TAURON Pucharu Polski Kobiet w Nysie ma już bardzo ważne miejsce w historii polskiego sportu. W 2020 roku był ostatnią dużą imprezą sportową, który odbył się jeszcze „w normalnej rzeczywistości”, czyli przed wybuchem pandemii koronawirusa w Polsce. Kilka dni później władze Polskiej Ligi Siatkówki odwołały turniej finałowy TAURON Pucharu Polski Mężczyzn w Katowicach oraz mecze ligowe.

Rozgrywki o Puchar Polski po raz pierwszy zostały rozegrane, tak jak w przypadku mężczyzn, w 1932 roku. Na liście zwycięzców jest dziewiętnaście drużyn – od Polic po Andrychów i Muszynę. Najwięcej, bo aż dziewięć triumfów w grze o Puchar Polski, ma w swoim dorobku Grupa Azoty Chemik Police. Siedem razy po puchar sięgały siatkarki BKS Stali Bielsko-Biała, a sześć Startu Łódź.

Redaktor: Łukasz Bressa

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Dyżur specjalistów w ŚDS

Dyżur specjalistów w ŚDS

17 lipca 2024  

Środowiskowy Dom Samopomocy Caritas Diecezji Opolskiej w Nysie informuję, że w poniedziałek 19 sierpnia 2024 r., w godzinach od 15:00 do 17:00, odbędzie się kolejny comiesięczny popołudniowy dyżur specjalistów – pracowników ŚDS.

Festiwal Pierogów w Ośrodku AKWA Marina

Festiwal Pierogów w Ośrodku AKWA Marina

17 lipca 2024  

Coraz bliżej do najbardziej smakowitej imprezy tego sezonu. Mowa oczywiście o Festiwalu Pierogów w Ośrodku AKWA Marina. Wydarzenie już 27 lipca.

PSG Stal Nysa rozpoczęła przygotowania do sezonu

PSG Stal Nysa rozpoczęła przygotowania do sezonu

17 lipca 2024  

PSG Stal Nysa oficjalnie rozpoczęła przygotowania do sezonu 2024/2025. W tym roku ze względu na igrzyska olimpijskie sezon PlusLigi rozpocznie się w połowie września.

Dni Twierdzy Nysa 2024 – bezpłatne autobusy

Dni Twierdzy Nysa 2024 – bezpłatne autobusy

16 lipca 2024  

W dniu 27.07.2024 organizowana będzie inscenizacja bitwy o Twierdzę Nysa z 1807 roku. Rekonstrukcja bitwy zostanie zaprezentowana mieszkańcom oraz turystom na Forcie II. Bezpłatne autobusy MZK będą kursować na teren Fortu II wg załączonego rozkładu jazdy.

EFS Opolskie