Wczorajszy komunikat Rady Nadzorczej Polskiej Ligi Siatkówki to kolejny krok do awansu Stali Nysa do PlusLigi. Aby uzyskać awans klub musi spełnić wymogi regulaminowe i przejść obowiązkowy audyt.
Stal Nysa rundę zasadniczą zakończyła na pierwszym miejscu, z 14-punktową przewagą nad BBTS Bielsko Biała. Swojej wyższości podopieczni Krzysztofa Stelmacha nie mogli udowodnić w fazie pucharowej. Decyzją związku wszystkie rozgrywki siatkarskie w rundzie wiosennej zostały przerwane. To pokłosie pandemii koronawirusa, która sparaliżowała rozgrywki w większości lig na świecie.
Stal nie otrzyma tytułu Mistrza Krispol 1 Ligi, ale otrzymała uprawnienia do ubiegania się o grę w elicie. Tu jak co roku kluby aspirujące do awansu muszą przejść wymagany audyt. Jednym z warunków do dopuszczenia do rozgrywek jest zawiązanie spółki akcyjnej lub spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Stal obowiązek ten spełniła już przed rokiem. – Rozstrzygnięcia Zarządu PLS oznaczają, że najpewniej nasza Stal kolejny sezon zagra w wymarzonej PlusLidze. Mamy obecnie ciężki czas i priorytet to walka z koronawirusem – mówi Burmistrz Nysy, Kordian Kolbiarz.
Burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz i Nyski Dom Kultury zapraszają serdecznie mieszkańców Gminy Nysa, w szczególności najmłodszych, do wzięcia udziału w Pikniku Rodzinnym, który odbędzie się 28 sierpnia br. na dziedzińcu Bastionu św. Jadwigi. Początek imprezy o godz. 15:00.
Polonia Nysa powróciła do III ligi. I od razu zaczęła rozgrywki z wysokiego C, efektownie wygrywając domowe spotkanie. W ubiegłą sobotę nasi piłkarze pokonali MKP CARINA Gubin aż 4:1. Hat trickiem popisał się Kamil Popowicz. Bramkę zdobył również Michał Zimon.
Dziś powiemy m.in. o nowych instalacjach fotowoltaicznych w mieście, wystrzałowych Dniach Twierdzy Nysa, czy też o zaśmiecaniu miejskich przystanków. Powiemy też o Nocy Basenów i innych nadchodzących wydarzeniach.