Straż Miejska w Nysie

ul. Kolejowa 15

48-300 Nysa

wejście od ul. Chodowieckiego

 GODZINY PRACY:

Poniedziałek – Sobota:  6:00 – 22:00

 TELEFON:

77 4080586
darmowy numer z telefonu komórkowego: 986

e-mail: straz@www.nysa.pl

 

Szanowni mieszkańcy gminy Nysa

                     Serdecznie witam na stronie Straży Miejskiej w Nysie. Straży, która jest jedną z najdłużej funkcjonujących formacji tego typu w Polsce, powołanej do działania w Nysie na rzecz społeczności lokalnej już ponad 29 lat temu. Nasi strażnicy zawsze służą pomocą tym, którzy jej potrzebują. Urodziliśmy się w Nysie, tu żyjemy, robimy zakupy, wychowujemy nasze dzieci wraz z Wami drodzy mieszkańcy. Jeżeli macie Państwo jakiś problem, z którym nie możecie sobie poradzić – przekażcie go nam, jeżeli załatwienie go będzie leżeć w naszych kompetencjach – zrobimy to, jeżeli nie – przekażemy go odpowiednim organom, urzędom, osobom.

Strona powstała po to, by informować Was o tym, czym zajmujemy się na co dzień. Jeżeli macie jakieś sugestie dotyczące naszej pracy, to proszę o wiadomość e-mail: straz@www.nysa.pl.

Wasz Komendant – Grzegorz Smoleń

Załączniki

Informacje o przetwarzaniu danych osobowych.
22 KB

Kolejne wraki zabrane...

19 Marzec 2021 r. /  
W dniu 18.03.2021r. na nasze zlecenie zostały odholowane 2 pojazdy marki Daewoo Tico oraz Fiat Palio z terenu parkingu przy ul. Eichendorffa w Nysie. Stan tych pojazdów wskazywał na to, że są nieużywane. Jeden z pojazdów był w złym stanie technicznym, drugi pojazd nie posiadał tablic rejestracyjnych.
Redaktor: Administrator

Kolejne spalanie odpadów

17 Marzec 2021 r. /  
W dniu 16.03.2021r. otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące podejrzenia spalania odpadów w piecu w miejscowości Goświnowice. Na miejscu okazało się, że “śmierdzący” dym nie wydobywał się z komina, lecz z rozpalonego na posesji ogniska, wokół którego widoczne były resztki niedopalonej folii. Za spalanie odpadów sprawcę wykroczenia ukarano mandatem karnym w wysokości 100 zł.
Redaktor: Administrator

Wyciekły płyny...

9 Marzec 2021 r. /  
W dniu 13.02.2021r. otrzymaliśmy zgłoszenie  dotyczące wyciekających płynów eksploatacyjnych z pojazdu stojącego na parkingu podziemnym przy ul. Piastowskiej w Nysie. Na miejscu okazało się, że pojazd nie posiada “nyskich” tablic rejestracyjnych. W toku czynności ustalono właściciela pojazdu, którym okazał się mieszkaniec Nysy. Został on w dniu 05.03.2021r. ukarany mandatem karnym za zanieczyszczenie miejsca. Dodatkowo właściciel pojazdu usunął płyny eksploatacyjne z  miejsca parkingowego oraz zabrał pojazd z parkingu podziemnego.  
Redaktor: Administrator

Nieobyczajny wybryk

4 Marzec 2021 r. /  
W dniu 26.02.2021r. operator Centrum Monitoringu Miejskiego zauważył 4 mężczyzn stojących przy pomniku na rondzie Jana Pawła II pomiędzy ulicami: Moniuszki-Celna-Prudnicka w Nysie.  W pewnym momencie jeden z mężczyzn załatwił swoją potrzebę fizjologiczną, bezpośrednio stojąc na środku ronda. O tym nieobyczajnym wybryku operator monitoringu natychmiast powiadomił dyżurnego Policji.
Redaktor: Administrator

Tu nie wolno!

3 Marzec 2021 r. /  
W dniu 01.03.2021r. podejmowaliśmy interwencję odnośnie pojazdu stojącego na parkingu obok Spółdzielni Mieszkaniowej przy ul. KEN w Nysie na powierzchni wyłączonej z ruchu. Kierującemu przypomniano przepisy ruchu drogowego obowiązujące na drogach w strefie zamieszkania.  
Redaktor: Administrator

Sprawca kradzieży zatrzymany!

1 Marzec 2021 r. /  
W dniu dzisiejszym około godz. 11.20 w pościgu bezpośrednim Strażnicy Miejscy, którzy pełnili służbę w patrolu zmotoryzowanym, ujęli mężczyznę, który ukradł dwie butelki alkoholu ze sklepu spożywczego przy ul. Zwycięstwa w Nysie. Sprawca kradzieży został przekazany patrolowi Policji.
Redaktor: Administrator

Chcieli spalić gałęzie...

25 Luty 2021 r. /  
W dniu 25.02.2021r. otrzymaliśmy zgłoszenie o spalaniu odpadów przy cmentarzu w miejscowości Radzikowice. Na miejscu zastano 2 osoby, które porządkując teren podpaliły gałęzie ściętych drzew. Osoby te zostały ukarane mandatami karnymi za spalanie odpadów. Ognisko zostało natychmiast ugaszone.
Redaktor: Administrator