Straż Miejska w Nysie

ul. Kolejowa 15

48-300 Nysa

wejście od ul. Chodowieckiego

 GODZINY PRACY:

Poniedziałek – Sobota:  6:00 – 22:00

 TELEFON:

77 4080586
darmowy numer z telefonu komórkowego: 986

e-mail: straz@www.nysa.pl

 

Szanowni mieszkańcy gminy Nysa

                     Serdecznie witam na stronie Straży Miejskiej w Nysie. Straży, która jest jedną z najdłużej funkcjonujących formacji tego typu w Polsce, powołanej do działania w Nysie na rzecz społeczności lokalnej już ponad 29 lat temu. Nasi strażnicy zawsze służą pomocą tym, którzy jej potrzebują. Urodziliśmy się w Nysie, tu żyjemy, robimy zakupy, wychowujemy nasze dzieci wraz z Wami drodzy mieszkańcy. Jeżeli macie Państwo jakiś problem, z którym nie możecie sobie poradzić – przekażcie go nam, jeżeli załatwienie go będzie leżeć w naszych kompetencjach – zrobimy to, jeżeli nie – przekażemy go odpowiednim organom, urzędom, osobom.

Strona powstała po to, by informować Was o tym, czym zajmujemy się na co dzień. Jeżeli macie jakieś sugestie dotyczące naszej pracy, to proszę o wiadomość e-mail: straz@www.nysa.pl.

Wasz Komendant – Grzegorz Smoleń

Załączniki

Informacje o przetwarzaniu danych osobowych.
22 KB

Stoją na postoju dla taksówek

21 Październik 2020 r. /  
W dniu 19.10.2020r. otrzymaliśmy prośbę o interwencję odnośnie postoju pojazdów na miejscu przeznaczonym do postoju taksówek przy ul. Piastowskiej w Nysie. Strażnicy interweniowali wobec pojazdów, których kierowcy błędnie zinterpretowali znaki. Przypominamy, że znak D-20 czyli “koniec postoju taksówek” oznacza miejsce, w którym tak właściwie rozpoczyna się postój taksówek. Znaki D-19 “postój taksówek” i D-20 “koniec postoju taksówek ” ustalają kolejność odjazdu taksówek: pierwsza taksówka staje jak najbliżej znaku D-19,  i to ona jako pierwsza odjeżdża z miejsca postojowego, a ostatnia staje przy znaku D-20, który na drodze ustawiony jest wcześniej niż znak D-19. Kierowcy innych pojazdów nie mogą parkować pojazdów […]
Redaktor: Administrator

Decyzja Wojewody Opolskiego dotycząc ...

16 Październik 2020 r. /  
Informujemy, że w dniu 11 października 2020r. Wojewoda Opolski wydał polecenie podporządkowania pracy Straży Miejskiej w Nysie właściwemu terytorialnie Komendantowi  Policji w ramach działań związanych z  zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. W związku z zaangażowaniem w zwalczanie zagrożenia epidemicznego informujemy, że interwencje będą realizowane w miarę sił i środków, natomiast priorytet będą miały zgłoszenia odnośnie zagrożeń zdrowia i życia.
Redaktor: Administrator

Objazd drogi

14 Październik 2020 r. /  
Intensywne opady deszczu jakie wystąpiły ostatniej doby spowodowały zalanie m.in. drogi i posesji na odcinku drogi krajowej Nysa-Niwnica. W związku z tym Straż Miejska w Nysie bierze udział w zabezpieczeniu miejsca zdarzenia poprzez kierowanie ruchem pojazdów. Droga ta zostanie zamknięta do odwołania, a osobom, które chcą dostać się w kierunku Prudnika radzimy skorzystać z obwodnicy Nysy.
Redaktor: Administrator

Zablokował chodnik.

9 Październik 2020 r. /  
W dniu 08.10.2020r. dyżurny Straży Miejskiej w Nysie odebrał zgłoszenie od mieszkańca miasta odnośnie zablokowanego przez pojazd chodnika przy ul. Wałowej w Nysie. Strażnicy na miejscu potwierdzili zgłoszenie. Na całym chodniku stał zaparkowany pojazd marki Citroen. Kierowca pojazdu nie pozostawił 1,5 m chodnika dla pieszych, wobec czego za ten czyn został ukarany mandatem karnym w wysokości 100zł.
Redaktor: Administrator

Wrak z Gałczyńskiego usunięty.

5 Październik 2020 r. /  
W dniu 30.09.2020r. został przez nas usunięty z jednej z dróg na osiedlu Gałczyńskiego w Nysie pojazd marki Fiat Cinquecento, którego stan wskazywał, że nie był używany od dłuższego czasu.  Mieszkańcy tego osiedla już dużo wcześniej zwracali się do nas z prośbą o interwencję w sprawie tego pojazdu, jednakże dopiero po uzupełnieniu oznakowania drogi, o co ubiegaliśmy się u zarządcy drogi, można było pojazd zabrać.
Redaktor: Administrator

Spalanie odpadów zielonych to wykroc ...

25 Wrzesień 2020 r. /  
Z każdym dniem Straż Miejska w Nysie otrzymuje coraz więcej zgłoszeń związanych ze spalaniem odpadów zielonych w przydomowych ogródkach lub na ogrodach działkowych. W dniu wczorajszym za spalanie tych odpadów ukaraliśmy 2 osoby. Przypominamy, że jest to wykroczenie, za które sprawca może zostać ukarany mandatem karnym w wysokości do 500 zł.
Redaktor: Administrator

Wrak przy ul. Sucharskiego

23 Wrzesień 2020 r. /  
W dniu 22.09.2020r. na nasze zlecenie został zabrany z drogi pojazd marki Alfa Romeo, który od dłuższego czasu stał nieużywany w podwórku przy ul. Sucharskiego w Nysie. Jest to kolejny pojazd, który został usunięty z drogi w tym roku.
Redaktor: Administrator

Stał na skrzyżowaniu

21 Wrzesień 2020 r. /  
W dniu 18.09.2020r. otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące stojącego od dłuższego czasu na skrzyżowaniu ul. Ligonia z ul. Batalionów Chłopskich w Nysie pojazdu marki VW. Ponieważ pojazd stał na skrzyżowaniu stwarzając zagrożenie w ruchu, na miejsce został wezwany holownik, który usunął pojazd z drogi.
Redaktor: Administrator