Straż Miejska w Nysie

ul. Kolejowa 15

48-300 Nysa

wejście od ul. Chodowieckiego

 GODZINY PRACY:

Poniedziałek – Piątek:  6:00 – 22:00

 TELEFON:

nr tel. stacjonarnego: 77 4080586
nr alarmowy: 986

e-mail: straz@www.nysa.pl

 

Szanowni mieszkańcy gminy Nysa

                     Serdecznie witamy na stronie Straży Miejskiej w Nysie, która jest jedną z najdłużej funkcjonujących formacji tego typu w Polsce, powołanej do działania w Nysie na rzecz społeczności lokalnej już ponad 29 lat temu. Nasi strażnicy zawsze służą pomocą tym, którzy jej potrzebują. Urodziliśmy się w Nysie, tu żyjemy, robimy zakupy, wychowujemy nasze dzieci wraz z Wami drodzy mieszkańcy. Jeżeli macie Państwo jakiś problem, z którym nie możecie sobie poradzić – przekażcie go nam, jeżeli załatwienie go będzie leżeć w naszych kompetencjach – zrobimy to, jeżeli nie – przekażemy go odpowiednim organom, urzędom, osobom.

Strona powstała po to, by informować Was o tym, czym zajmujemy się na co dzień. Jeżeli macie jakieś sugestie dotyczące naszej pracy, to proszę o wiadomość e-mail: straz@www.nysa.pl.

 

Bezpieczna droga do szkoły ze Straż ...

6 września 2022 
Jak co roku rozpoczynamy akcję „Bezpieczna droga do szkoły” w ramach której codziennie rano strażnicy miejscy będą pomagać najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego w bezpiecznym dotarciu do szkoły.
Redaktor: Administrator

Spalał odpady zielone

26 sierpnia 2022 
W dniu 25.08.2022r. dyżurny Straży Miejskiej otrzymał zgłoszenie o dużym zadymieniu w jednej z miejscowości Gminy Nysa. Na wskazanej posesji strażnicy ujawnili dopalające się ognisko z odpadów roślinnych z ogrodu. Nakazano ugasić ognisko i  sprawcę wykroczenia ukarano mandatem karnym.    Przypominamy, że spalanie odpadów, w tym także  resztek roślinnych z ogrodu jest zabronione. Odpady te należy kompostować, można przekazać firmie odbierającej odpady lub samemu przekazać do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Saperskiej  lub przy ul. Piłsudskiego w Nysie. 
Redaktor: Administrator

Zamknięcie ul. Kozielskiej

8 lipca 2022 
Informujemy, że w dniu 09.07.202 r. w związku z przyjazdem do Nysy Pani Marszałek Sejmu RP Elżbiety Witek zostanie zamknięta dla ruchu ul. Kozielska ( od ul. Sudeckiej do ul. Iwaszkiewicza) w godz. 14.00-21.00. Za utrudnienia przepraszamy.
Redaktor: Administrator

"Piknik Bezpieczeństwa"

5 lipca 2022 
Na zaproszenie Grupy inicjatywnej realizującej projekt „Bezpieczeństwo ma pierwszeństwo” oraz Komendanta Hufca Pracy w Nysie wzięliśmy udział w organizacji „Pikniku Bezpieczeństwa” dla seniorów oraz przedszkolaków gminy Nysa.
Redaktor: Administrator

Łabędź w opałach

21 czerwca 2022 
Dziś w godzinach popołudniowych otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące łabędzia chodzącego po kładce nad rzeką przy Szlaku Chrobrego w Nysie. Jak się okazało łabędź pomimo prób, nie potrafił wydostać się z kładki. Na szczęście udało się strażnikowi podejść do zwierzęcia i uwolnić go.
Redaktor: Administrator