Straż Miejska w Nysie

ul. Kolejowa 15

48-300 Nysa

wejście od ul. Chodowieckiego

 GODZINY PRACY:

Poniedziałek – Piątek:  6:00 – 22:00

 TELEFON:

77 4080586
darmowy numer z telefonu komórkowego: 986

e-mail: straz@www.nysa.pl

 

Szanowni mieszkańcy gminy Nysa

                     Serdecznie witam na stronie Straży Miejskiej w Nysie. Straży, która jest jedną z najdłużej funkcjonujących formacji tego typu w Polsce, powołanej do działania w Nysie na rzecz społeczności lokalnej już ponad 29 lat temu. Nasi strażnicy zawsze służą pomocą tym, którzy jej potrzebują. Urodziliśmy się w Nysie, tu żyjemy, robimy zakupy, wychowujemy nasze dzieci wraz z Wami drodzy mieszkańcy. Jeżeli macie Państwo jakiś problem, z którym nie możecie sobie poradzić – przekażcie go nam, jeżeli załatwienie go będzie leżeć w naszych kompetencjach – zrobimy to, jeżeli nie – przekażemy go odpowiednim organom, urzędom, osobom.

Strona powstała po to, by informować Was o tym, czym zajmujemy się na co dzień. Jeżeli macie jakieś sugestie dotyczące naszej pracy, to proszę o wiadomość e-mail: straz@www.nysa.pl.

Wasz Komendant – Grzegorz Smoleń

Ułańska fantazja...

10 czerwca 2021 
Około godz. 3.00 nad ranem 10 czerwca 2021r. operator kamer monitoringu wizyjnego zauważył dwóch młodych mężczyzn stojących pod pomnikiem Marszałka Piłsudskiego w Rynku w Nysie. Jeden z mężczyzn, trzymając w ręku wiaderko, na różne sposoby chciał się wspiąć na pomnik. Pomimo pomocnej dłoni kolegi, próby wejścia na pomnik spełzły na niczym i zrezygnowani mężczyźni oddalili się w kierunku ul. Wrocławskiej. Pod pomnikiem pozostawili wiaderko, natomiast na pocieszenie zabrali róże z klombu przy Bazylice. Wybryki młodych mężczyzn zakończył patrol Policji.
Redaktor: Administrator

Zajęcia edukacyjne w SP2

8 czerwca 2021 
Powrót dzieci do szkół dał możliwość prowadzenia zajęć edukacyjnych przez Straż Miejską w szkołach. Na prośbę dyrektora oraz pedagoga szkolnego Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego przy ul. Bramy Grodkowskiej w Nysie przeprowadzono w klasach pierwszych zajęcia z ekologii, podczas których dzieci mogły dowiedzieć się jakie są rodzaje odpadów, co to jest recykling  i jakie odpady możemy ponownie przetwarzać,  a także jakie obowiązują zasady w Gminie Nysa w ramach selektywnej zbiórki odpadów. Ponadto, każde dziecko otrzymało ulotkę informującą o segregacji odpadów i możliwości ich przekazywania.
Redaktor: Administrator

Umieścił ogłoszenia...

2 czerwca 2021 
W dniu 02.06.2021r. Strażnicy Miejscy interweniowali wobec osoby, która umieściła ogłoszenia o sprzedaży kur na słupach energetycznych bez zgody właściciela. Plakaty zostały umieszczone na słupach w wielu miejscowościach na terenie naszej gminy. Za ten czyn osoba ta została ukarana mandatem karnym w wysokości 300 zł.
Redaktor: Administrator

Pisali po ławce...

31 maja 2021 
W sobotę 29 maja 2021r. ok.  godz. 15.50  na deptaku przy ul. Krzywoustego Strażnicy Miejscy podjęli interwencję wobec dwóch chłopców, którzy zniszczyli ławkę. Młodzi chłopcy popisali czarnymi pisakami oparcie i siedzenie ławki na której siedzieli. Ponieważ były to osoby nieletnie na miejsce została wezwana Policja. Całość ich wyczynów została nagrana przez operatora kamer monitoringu miejskiego.
Redaktor: Administrator

Usunięte z drogi.

25 maja 2021 
W dniu 24.05.2021r. na polecenie Straży Miejskiej w Nysie usunięto z ulicy Orlej oraz z ul. Zjednoczenia w Nysie dwa pojazdy, których stan wskazywał na to, iż nie są używane od dłuższego czasu. Są to kolejne wraki usunięte z dróg w tym roku.
Redaktor: Administrator

Na zakupy?

18 maja 2021 
W nocy 15.05.2021r. około 3.10 operator monitoringu miejskiego na Alei Lompy w Nysie zauważył młodą kobietę pchającą wózek sklepowy z siedzącą w nim kobietą. Wózek ten najprawdopodobniej został zabrany spod najbliższego marketu. Wezwany na miejsce przez operatora monitoringu patrol Policji zakończył te nocne zakupy.
Redaktor: Administrator

Na ratunek rybie!

12 maja 2021 
W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy zgłoszenie od mieszkanki Nysy, która w cieku wodnym przy ul. Grodzkiej zauważyła karpia. Nie byłoby by w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że w cieku był niski poziom wody, a karp nie mogąc się poruszać, leżał na boku. Ryba została przez nas zabrana i wypuszczona do stawu miejskiego.      
Redaktor: Administrator